Virály

26. listopadu 2020 12:22

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 6 věcí, které se vám stanou, když se před spaním neodlíčíte. Tohle za to fakt nestojí!

Snad každá žena někdy přišla večer domů tak unavená, že jediné, na co měla pomyšlení, bylo padnout do postele a spát. Na večerní odlíčení a vyčištění pleti byste však neměly zapomenout nikdy.

Ponechání make-upu přes noc totiž může nasekat pěknou paseku! Kromě toho, že riskujete zničení ložního prádla, si můžete také zbytečně zanést pleť. Pokud budete chodit pravidelně spát s nánosem líčení, můžete se vystavit vážným rizikům. Co se vám může stát?

1. Můžou se vám ucpat póry

Mnoho make-up produktů, zejména ty, které obsahují silikony, vám mohou ucpávat póry. Je proto nezbytně nutné, abyste líčení každý večer odstranily a důkladně si pleť vyčistily.

2. Zvýšená tvorba akné

Pokud půjdete spát nalíčené a nedáte vaší pleti ani přes noc přestávku, mohou se vám začít tvořit pupínky a akné. Dráždivé chemikálie v make-upu totiž nedají pleti dostatek kyslíku a začne se takzvaně dusit.

3. Může to vést k předčasnému stárnutí

Mnoho žen se stárnutí velmi obává, a tak podstupují velmi drahé zákroky, aby pleť ošálily. Ten nejjednodušší způsob, jak pečovat o pleť, aby si ponechala mladistvý vzhled co nejdéle, je však dostatečná péče. Pokud se neodlíčíte, pokožka se nemůže v noci regenerovat a její obranyschopnost může oslabovat.

4. Můžete si zanést infekci

Odborníci varují, že kosmetické produkty určené na oči obsahují formaldehyd a jiné toxiny, které mohou vést k podráždění očí, a dokonce až k vypadávání řas. Jestliže si pravidelně nebudete odstraňovat řasenku, můžete si přivodit i zánět spojivek.

5. Můžete mít popraskané rty

Když si ráno nanesete na rty rtěnku, obvykle zůstane perfektní jen několik hodin poté. U některých druhů se může stát, že vám rtěnka rty vysuší, a tak je velmi důležité, abyste si ji před spaním odlíčily a poté rtům dodaly správnou hydrataci, jinak se probudíte se suchými a popraskanými rty.

6. Můžete mít mastné vlasy

Když ulehnete do postele s nánosem make-upu, může se vám obtisknout na ložním prádle. Vaše vlasy se tak dostanou do kontaktu se špinavým povlečením, což může vést k jejich rychlejšímu maštění.


Přečtěte si také