reklama

reklama

Neodlíčení make-upu přes noc je nebezpečné
Autor: istock.com Neodlíčení make-upu přes noc je nebezpečné

ODHALENO: 6 věcí, které se vám stanou, když se před spaním neodlíčíte. Tohle za to fakt nestojí!

Tamara F. . Publikováno: 26.11.2020
Snad každá žena někdy přišla večer domů tak unavená, že jediné, na co měla pomyšlení, bylo padnout do postele a spát. Na večerní odlíčení a vyčištění pleti byste však neměly zapomenout nikdy.

reklama

Ponechání make-upu přes noc totiž může nasekat pěknou paseku! Kromě toho, že riskujete zničení ložního prádla, si můžete také zbytečně zanést pleť. Pokud budete chodit pravidelně spát s nánosem líčení, můžete se vystavit vážným rizikům. Co se vám může stát?

1. Můžou se vám ucpat póry

Mnoho make-up produktů, zejména ty, které obsahují silikony, vám mohou ucpávat póry. Je proto nezbytně nutné, abyste líčení každý večer odstranily a důkladně si pleť vyčistily.

2. Zvýšená tvorba akné

Pokud půjdete spát nalíčené a nedáte vaší pleti ani přes noc přestávku, mohou se vám začít tvořit pupínky a akné. Dráždivé chemikálie v make-upu totiž nedají pleti dostatek kyslíku a začne se takzvaně dusit.

3. Může to vést k předčasnému stárnutí

Mnoho žen se stárnutí velmi obává, a tak podstupují velmi drahé zákroky, aby pleť ošálily. Ten nejjednodušší způsob, jak pečovat o pleť, aby si ponechala mladistvý vzhled co nejdéle, je však dostatečná péče. Pokud se neodlíčíte, pokožka se nemůže v noci regenerovat a její obranyschopnost může oslabovat.

4. Můžete si zanést infekci

Odborníci varují, že kosmetické produkty určené na oči obsahují formaldehyd a jiné toxiny, které mohou vést k podráždění očí, a dokonce až k vypadávání řas. Jestliže si pravidelně nebudete odstraňovat řasenku, můžete si přivodit i zánět spojivek.

5. Můžete mít popraskané rty

Když si ráno nanesete na rty rtěnku, obvykle zůstane perfektní jen několik hodin poté. U některých druhů se může stát, že vám rtěnka rty vysuší, a tak je velmi důležité, abyste si ji před spaním odlíčily a poté rtům dodaly správnou hydrataci, jinak se probudíte se suchými a popraskanými rty.  

6. Můžete mít mastné vlasy

Když ulehnete do postele s nánosem make-upu, může se vám obtisknout na ložním prádle. Vaše vlasy se tak dostanou do kontaktu se špinavým povlečením, což může vést k jejich rychlejšímu maštění.

Elsa, Ledové království

GALERIE: Jak by vypadaly princezny od Disneyho bez make-upu? Možná už ne tak dokonale

Silná a nezávislá žena

GALERIE: 25 ilustrací o životě nezávislé ženy. Čím vším si musejí dámy procházet?

reklama