Virály

25. května 2022 12:26

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 6 znamení, že jste podle vědců šťastní. Poznáváte se v tom?

Štěstí je krásná věc, někdy si ho ale příliš nevážíme a bereme ho jako samozřejmost.

Podle vědců existují některé predispozice, díky kterým dokážou s téměř stoprocentní přesností odhadnout, zda je člověk skutečně šťastný. A teď nemyslíme jenom to, že se od rána do večera smějete od ucha k uchu. Odborníci dali dohromady seznam šesti znamení, díky kterým zaručeně poznáte, jestli jste šťastný, nebo ne.

1. Chodíte pořád pozdě.

Lidé, kteří mají pravidelně zpoždění, jsou šťastnější, a dokonce žijí i déle. Opozdilci si také dokážou zachovat klid ve vypjatých situacích a jen tak je něco nerozhodí. Ačkoli si myslí, že mají na všechno dostatek času, není to tak. Nijak je to ale netrápí a zachovávají si optimismus.

2. Vstáváte brzy.

Ranní ptáčata se podle výzkumu ukázala jako nejšťastnější. Naopak noční sovy trpí častěji duševními poruchami a jsou více vystresované. Pokud se tedy budíte brzy, máte predispozice k tomu potlačovat deprese a chronické nemoci, čímž máte větší šanci na štěstí.

3. Máte sestru.

Sestry podporují otevřenou komunikaci v rodině, což vede k lepšímu emocionálnímu projevu. Hlavním důvodem je zejména to, že dívky dokážou lépe pracovat s emocemi než chlapci. Kromě toho potom sestry zlepšují sociální dovednosti, čímž bratři dokážou v životě lépe komunikovat.

4. Pracujete jako květinářka nebo zahradník.

Práce s květinami je považována za jedno z nejšťastnějších povolání vůbec. Ani opravdu vysoká pozice s dobře finančním ohodnocením neposkytuje takové benefity jako květinářka nebo zahradník. Nejméně šťastní jsou poté personalisté, IT pracovníci nebo bankéři.

5. Žijete ve Finsku.

Finsko bylo už pátým rokem v řadě vyhlášeno „nejšťastnější zemí světa“. Pro představu se Česko umístilo až na 18. místě. Pokud tedy chcete být šťastnější, možná je čas na změnu prostředí.

6. Jíte hodně ovoce a zeleniny.

Studie odhalila, že lidé, kteří zvýšili konzumaci ovoce a zeleniny ze 3–4 na 8 porcí denně, byli šťastnější než dříve. Takže nejenomže budete po zelenině a ovoci zdravější, ale budete se cítit i psychicky lépe, a to už za to stojí, ne?

Sdílejte článek

Přečtěte si také