Virály

27. června 2018 12:03

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 7 mýtů o introvertech, kterým byste neměli věřit! Jakou mají skutečně povahu?

Co všechno jste nevěděli o introvertech?

Introverti jsou… vlastně těžko říct, co přesně jsou. Na internetu se toho o nich dočtete mnoho, spousta z nás navíc buď introvertem přímo je, nebo alespoň jednoho zná. Existují samozřejmě různé definice, asi nejzajímavějším postřehem je však blogový příspěvek jistého Carla Kinga, režiséra a samozvaného introverta, který se pokusil shrnout 7 mýtů o introvertech, o kterých by měl každý vědět. Tady jsou:

1. Introverti neradi mluví

Realita: Introverti jenom neradi mluví, když nemají co říct. Nesnášejí plkání o ničem. Když je pro ně téma zajímavé, nemůžou o něm přestat mluvit.

2. Introverti jsou stydliví

Realita: K navázání kontaktu potřebují důvod. Nezačnou konverzaci jenom proto, aby začali konverzaci. Na slušnosti jim nezáleží, pokud se s nějakým chcete začít bavit, prostě jej oslovte.

3. Introverti jsou nezdvořilí

Realita: Chtějí upřímnost. To ale bohužel ve spoustě situací není přípustné, snaží se tak zapadnout, což je velmi vyčerpává.

4. Introverti nemají rádi lidi

Realita: Když se s někým spřátelí, spřátelí se s ním navždy. O povrchní vztahy nestojí.

5. Introverti neradi chodí do společnosti

Realita: Introvertům stačí chvilka na to, aby zpracovali zážitky. Stačí jim někde krátce být – a už můžou jít domů, aby doplnili síly na další zážitek. Tohle nabíjení je pro introverty zásadní.

6. Introverti chtějí být sami

Realita: Introverti hodně přemýšlejí. Sní i přes den, rádi řeší různé hádanky a problémy. Pokud ale nemají komu své poznatky sdělit, můžou být neuvěřitelně osamělí.

7. Introverti se mohou stát extroverty

Realita: Neexistuje způsob, jak změnit svou povahu. Introverti si zaslouží respekt za jejich temperament, stejně jako příspěvek lidstvu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také