Virály

27. června 2018 12:03

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 7 mýtů o introvertech, kterým byste neměli věřit! Jakou mají skutečně povahu?

Co všechno jste nevěděli o introvertech?

Introverti jsou… vlastně těžko říct, co přesně jsou. Na internetu se toho o nich dočtete mnoho, spousta z nás navíc buď introvertem přímo je, nebo alespoň jednoho zná. Existují samozřejmě různé definice, asi nejzajímavějším postřehem je však blogový příspěvek jistého Carla Kinga, režiséra a samozvaného introverta, který se pokusil shrnout 7 mýtů o introvertech, o kterých by měl každý vědět. Tady jsou:

1. Introverti neradi mluví

Realita: Introverti jenom neradi mluví, když nemají co říct. Nesnášejí plkání o ničem. Když je pro ně téma zajímavé, nemůžou o něm přestat mluvit.

2. Introverti jsou stydliví

Realita: K navázání kontaktu potřebují důvod. Nezačnou konverzaci jenom proto, aby začali konverzaci. Na slušnosti jim nezáleží, pokud se s nějakým chcete začít bavit, prostě jej oslovte.

3. Introverti jsou nezdvořilí

Realita: Chtějí upřímnost. To ale bohužel ve spoustě situací není přípustné, snaží se tak zapadnout, což je velmi vyčerpává.

4. Introverti nemají rádi lidi

Realita: Když se s někým spřátelí, spřátelí se s ním navždy. O povrchní vztahy nestojí.

5. Introverti neradi chodí do společnosti

Realita: Introvertům stačí chvilka na to, aby zpracovali zážitky. Stačí jim někde krátce být – a už můžou jít domů, aby doplnili síly na další zážitek. Tohle nabíjení je pro introverty zásadní.

6. Introverti chtějí být sami

Realita: Introverti hodně přemýšlejí. Sní i přes den, rádi řeší různé hádanky a problémy. Pokud ale nemají komu své poznatky sdělit, můžou být neuvěřitelně osamělí.

7. Introverti se mohou stát extroverty

Realita: Neexistuje způsob, jak změnit svou povahu. Introverti si zaslouží respekt za jejich temperament, stejně jako příspěvek lidstvu.

Sdílejte článek
Štítky samota lidé internet mýty blog mýtus introvert extrovert definice Internet

Přečtěte si také