Virály

13. června 2018 16:01

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 7 naprosto běžných věcí, které každý den děláte špatně. Těmito triky si zjednodušíte život

Jsou to věci, které už děláme zcela automaticky. Kdo z vás ovšem věděl, že se dají dělat mnohem rychleji a praktičtěji?

Jsou věci a činnosti, které děláme automaticky ze zvyku téměř každý den a už se ani nezamýšlíme nad tím, že by šly udělat mnohem snadnějším a pohodlnějším způsobem. A právě proto jsme si pro vás připravili 7 tipů, jak dělat rutinní činnosti daleko lepším způsobem, nad nímž jste se doteď vůbec nezamysleli.

Rychlejší nabíjení telefonu – Spěcháte ven a štve vás, že se váš mobilní telefon nabíjí pomalu? Stačí ho přepnout do režimu letadlo a baterie bude brzy plná.

Jak žehlit bez žehličky – Pokud vás k smrti štve žehlení, je tato vychytávka přesně pro vás. Stačí vzít prádlo, tři kostky ledu a vložit je do sušičky, kterou zapnete na 15 minut. Pára ze sušícího procesu vám pomůže zbavit se všech záhybů na oblečení. Jen nesmíte do sušičky dávat moc věcí najednou.

Sprchování – Zapomeňte občas na zvyk vždy se ve sprše opláchnout sprchovým gelem či různými olejíčky. Jejich každodenní používání je totiž špatné pro naši pokožku. Opakované oplachování navíc ji vysušuje, dráždí a také se při něm zvýší riziko popraskání kůže. Někdy se zkrátka ve sprše jen tak omyjte vodou.

Nošení batohu – Víte, že pokud jste v MHD či v zaplněných ulicích, je mnohem lepší nosit svůj batoh vpředu, na břiše? Nejen, že tak nebudete nechtěně otloukávat ostatní lidi, ale navíc se vyhnete riziku krádeži věcí z batohu. Jen budete možná pro ostatní vypadat malinko zvláštně.

Skladování zmrzliny – Pokud chcete, aby vám zmrzlina vydržela v mrazáku i po otevření co nejdéle čerstvá, zabalte ji dokonale do plastikového sáčku.

Ohřívání jídla v mikrovlnce - Když budete ohřívat jídlo v mikrovlnné troubě, zkuste ho rozdělit na talíř do tvaru kruhu. Tímto způsobem se bude jídlo rovnoměrně ohřívat.

Jak odstranit vejce ze skořápky - Chcete-li bez nejmenších problémů odstranit vařené vejce ze skořápky, vložte do vody před vařením lžičku sody.


Přečtěte si také