Virály

21. ledna 2021 12:50

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 7 naprosto toxických filmových párů. Co se doopravdy skrývá pod falešnou láskou?

Přáli byste si mít lásku jako z romantického filmu? Pozor na to, ne vždy je vše růžové tak, jak to na první pohled vypadá!

Téměř každý film nebo seriál má hlavní milostný příběh, který nás má jako diváky okouzlit. Nevěřili byste však, kolik vašich oblíbených zamilovaných dvojic, je vlastně ukázkou nezdravých a toxických vztahů. Jaké páry se skrývají pod falešnou dávkou romantiky a lásky?

Pretty Woman – Edward a Vivien

V reálném životě by byla příliš velká sociální mezera mezi bohatým a váženým obchodníkem Edwardem a lehkou děvou Vivien. Problém nevězí jen v rozdílném prostředí, ze kterého oba pocházejí, ale jde i o fakt, že láska v tomto vztahu je uměle vyvolaná. Diváci vnímají darované šperky, oblečení a peníze jako projev lásky, přitom jde pouze o obchod a manipulaci.

Hunger Games – Peeta a Katniss

Vztah mezi těmito postavami je více než komplikovaný a nevypadá jako typická „love story“. Celý jejich vztah je jeden velký manipulativní trik, kdy si chtějí naklonit diváky proto, aby přežili. Hlavní hrdinka Katniss je celkově velmi složitou osobností, která neví, co ani koho chce, zatímco Peeta je jednoduchý a laskavý člověk, který si ovšem nenechá ujít jedinou příležitost, aby pro sebe nevytěžil maximum. Nemluvě o naprosté absenci chemie mezi hlavní dvojicí.

Padesát odstínů šedi – Christian a Anastasia

Zde se o nějaké zdravé lásce nedá skoro hovořit. Christian je manipulativní a sobecký muž, který dělá vše pro to, aby naprosto ovládl život své milenky. Anastasia naopak celou dobu doufá, že dokáže svého milého změnit. Navázání vztahu s touhou někoho od začátku změnit, je prostě špatně a vztah je odsouzen k záhubě.

Notthing Hill – Anna a William

Slavná filmová herečka potká skromného majitele knihkupectví a naváže s ním vztah, i když už jeden má. Jakmile se však média o jejich aféře dozvědí, Anna všechnu vinu hodí na Williama a odkopne ho. Po několika měsících ji prosí o odpuštění, jako by byl jediný, kdo za všechno může. Tohle prostě nemůže fungovat.

Forrest Gump – Forrest a Jenny

Během celého filmu se pozornost soustřeďuje pouze na to, že je Jenny jedinou a opravdovou láskou Forresta, jenž by kvůli ní i zabil. Jenny však ani jedno láskyplné gesto neopětuje a neustále hlavního hrdinu odhání pryč. Dle nás je Jenny jedna z nejtoxičtějších filmových postav v historii kinematografie.

Velký Gatsby – Daisy a Jay

Hlavní zápletka filmu je až posedlá láska Gatsbyho k Daisy a jeho zoufalé přání dostat ji zpět do jeho života. Způsoby, které používá, jsou zcela pochybné až trestné. Navíc tvrdohlavě ignoruje skutečnost, že je Daisy vdaná žena, která sice Gatsbyho miluje, ale stejně tak i svého manžela. Jejich vztah je možná romantický, ale nešťastný a naprosto nezdravý.

Hra o trůny – Jaime a Cersei

Zkuste zapomenout na skutečnost, že jsou tito dva sourozenci, což je samo o sobě zvrácené a nechutné. I když by měli fanoušci seriálu tento pár nenávidět, mnozí s nimi soucítí a fandí jim. Přitom je tento pár velmi toxický – zejména pro Jaimeho. Cercei má v tomto vztahu velkou nadvládu a moc, navíc ji nikdo nemůže považovat za věrnou partnerku, neboť jakmile její milý odejde, jeho místo obsadí jiný muž.


Přečtěte si také