Virály

14. března 2018 15:53

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 7 nejdůležitějších věcí o prdech, které jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat! Jak rychlý dokáže být váš pšouk?

A nedělejte, že jste to nikdy nechtěli vědět!

Prdění je pro mnoho z nás stále citlivé téma a někteří lidé se o něm raději nechtějí vůbec bavit. Prdy jsou přitom naprosto přirozené a v určité míře pro vaše tělo i zdravé! Asi každý navíc o jistých otázkách týkající se upšouknutí určitě někdy přemýšlel a jsou zkrátka věci, které byste o prdech rádi věděli. A díky nám se nyní dozvíte ty nejdůležitější a nejzajímavější fakta, díky nimž při další konverzaci s kamarády o prdech (a že na ní určitě dojde) rozhodně zaválíte. No, posuďte sami. O těchto věcech týkajících se vašich prdů jste určitě nevěděli!

1. Každý člověk prdí v průměru čtrnáctkrát denně.

2. Proč někdy vypustíme ticháčka a jindy zase prdící “atomovku“? To záleží na rychlosti prdu či poloze svěrače.

3. Rychlost prdu může mimochodem dosahovat 3 metry za sekundu a až 20 kilometrů v hodině!

4. Zadržování větrů může mít negativní dopad na vaše střeva. Jednorázově se nic neděje, ale pokud v sobě držíte plyny často, střeva vám to zaručeně vrátí!

5. Jsou samozřejmě jídla, po kterých naše prdy více smrdí. Patří mezi ně květák, broskve, borůvky, brokolice, vejce a samozřejmě luštěniny.

6. Čichání našich prdů je zdravé! Může za to sirovodík, jenž se produkuje v našich střevech během trávení. Jeho následné čichání pak může snižovat riziko infarktů nebo mrtvice!

7. A proč své prdy tolik necítíme? Jelikož vyprodukujeme již zmiňovaných 14 prdů denně, jsme na svůj zápach většinou už zvyklí. Jakmile si ovšem uleví někdo kolem nás, je to ale pro nás pořád samozřejmě pěkně smradlavé.

Sdílejte článek

Přečtěte si také