Virály

10. září 2021 15:40

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 7 překvapivých faktů o ženském těle, o kterých (skoro) nikdo neví!

O zajímavosti lidského těla nemůže být pochyb. Věděli jste ale tahle fakta o ženském těle?

Jednou z nejzajímavějších vlastností ženského těla je těhotenství a porod. Nejsou to ale jediné úžasné věci, které dělají ženy neskutečnými. Pojďte se s námi podívat pod lupu ženského organismu a těla, které je plné překvapujících faktů.

1. Ženy rozlišují barvy lépe než muži

Není náhoda nebo výmluva, že chlapi vidí jen základní barvy, jako je modrá, žlutá, červená, fialová, kdežto ženy dokážou rozeznat celou paletu odstínů od lososové, hráškové až po karmínově rudou nebo azurovou. Vnímání barev je totiž spojeno s chromozomem X, který mají muži jen jeden, zatímco ženy mají dva.

2. Lehké spaní

Tato skutečnost je výsledkem evolučního procesu. Ženy mají během spánku velmi citlivý sluch, aby bezpečně slyšely pláč dítěte. Zajímavé ale je, že je probudí jen vysoké tóny, zatímco ty hluboké je nevzbudí.

3. Jedno prso větší než druhé

Žádná žena nemá od přírody dokonale symetrická prsa. Rozdíl v jejich velikost nemusí být na první pohled viditelný nebo nápadný, ale je tam. Každé prso může mít jinou pružnost kůže, odlišný tvar nebo objem prsní tkáně. Není to však nic, čeho by se měla žena obávat – je to zcela přirozený a normální jev.

4. Ženy lépe zvládají bolest

Oproti mužům mají ženy 9krát silnější práh bolesti. Některé studie dokonce ukazují, že ženy a muži si na bolest pamatují jinak. Zatímco muži jsou více vystresovaní a přecitlivělí, když myslí na bolest, ženy na ni lehčeji zapomenou a nedělají z toho vědu. Ženský mozek prostě podvědomě potlačuje bolest a nepřipouští si ji tolik.

5. Ženy mají ohebnější krk

Pokud nám nevěříte, zkuste si to otestovat. Zavolejte na ženu a muže zároveň a všimněte si, jak se každý z nich otočí. Žena otočí jen hlavu, ale muž se otočí celým tělem. Důvod je ten, že něžné pohlaví má pružnější svalovou strukturu než muži.

6. Odbornice na čtení z tváře

Ženy mají od přírody dokonalou superschopnost dekódovat lidské emoce a pocity z tváře. Proto dokážou být empatické a lépe komunikovat s lidmi než muži. Některé studie dokonce ukázaly, že mají ženy perfektní paměť obličejových rysů.


Přečtěte si také