GALERIE: 18 podob jednoho ženského těla. Designéři upravili fotku podle standardů krásy v jejich zemích

Tamara F. . Publikováno: 11.03.2021
Ideál ženské krásy se nemění jen v průběhu historie. Naprosto odlišné standardy krásy mají i lidé v jednotlivých zemích napříč celým světem. Dokazuje to experiment serveru Superdrug Online Doctor, který požádal osmnáct grafiček z různých koutů světa, aby upravily fotografii ženy podle jejich standardů krásy.

reklama

Krása tkví v oku pozorovatele – alespoň tak se to říká. Je všeobecně známo, že se ideál ženské krásy v každé zemi liší, což zvyšuje rozmanitost v globálním měřítku. Poukázal na to i server Superdrug Online Doctor, který provedl zajímavý experiment. Rozeslal osmnácti grafičkám z osmnácti zemí jednu fotografii ženy a požádal je, aby ji pomocí Photoshopu upravily dle svých standardů krásy daných pro jejich zemi.

Cílem projektu bylo lépe pochopit nerealistické ideály krásy a zjistit, jak se v různých zemích liší. Záměrně byla fotografie rozeslána ženským grafičkám, aby autoři zjistili jasnější ženský pohled na to, co daná kultura považuje za atraktivní, a porozuměli tak tlaku, kterému musí ženy čelit. Konečné výsledky vás jistě překvapí. V některých případech je fotografie takřka nerozpoznatelná od původní verze.

Jak být správný gentleman

ODHALENO: 7 věcí, které muži dělají a ženy je za to milují. Z čeho se dámám podlomí kolena?

Ženy po celém světě propagují zdravou sebelásku

GALERIE: Dokonalost? Ta neexistuje! Podívejte se, jak skutečně vypadají ženská těla

reklama