Virály

7. září 2021 12:33

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 7 překvapivých známek toho, že jste chytřejší než ostatní. Sedí to na vás?

Myslíte, že jste nadprůměrně inteligentní? Pojďte si to otestovat.

Inteligence se může projevovat mnoha různými způsoby. Možná mluvíte plynule několika cizími jazyky, rychle se učíte nové věci nebo jste vášnivým fanouškem poezie. Anebo jste prostě chytřejší než ostatní, ale vůbec si to neuvědomujete. Jak to zjistíte? Úplně jednoduše. Podívejte se na několik znaků, které prozradí, že jste inteligentnější než jiní.

1. Často se nudíte – Inteligentní lidé se vždycky nudí, když dělají rutinní a monotónní práce. Lidé s větším intelektem totiž nemohou při plnění všedních úkolů využít všechen svůj potenciál, a tak brzy ztratí zájem.

2. Prožíváte existenční krize – Chytří lidé si nadprůměrně často stěžují na existenční krize. Mají totiž pocit, že musí za svůj život zvládnout co nejvíce úkolů, což většinou končí totálním vyhořením.

3. Problémy ve vztazích – Výzkum ukazuje, že lidé s IQ vyšším 120 bodů vedou často velmi osamělý život. Je to i tím, že si nedokážou najít a posléze udržet vhodného partnera.

4. Koušete si nehty – Podle všeho mají géniové větší problém zbavit se zlozvyků než prosťáčci. Kousání nehtů je navíc často připisováno perfekcionistům, kteří mají často vysoké IQ.

5. Zapomínáte – I ti největší chytrolíni mají své slabé stránky. Inteligentní lidé mají podle všeho tendenci nechat se natolik unést svými nápady, že úplně zapomenou na každodenní úkoly.

6. Chodíte pozdě – Existuje velmi vysoká šance, že pokud stále někam chodíte pozdě, jste daleko chytřejší než ti, kteří na vás čekají. Možná vás totiž zdržela nějaká geniální myšlenka a vy jste se od ní prostě nedokázali odtrhnout.

7. Sami se nepovažujete za chytrého – V psychologii se tomu říká efekt Dunninga a Kruegera, což znamená, že lidé s nadprůměrnými schopnostmi mají tendenci své výkony mírně podceňovat.


Přečtěte si také