Virály

19. února 2020 13:02

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 9 divných vlastností, které mají pouze inteligentní lidé. Patříte mezi ně?

Některé věci se stávají jen chytrým lidem. Jde o neočekávané a podivné ukazatele, které znamenají, že má někdo vysokou úroveň inteligence.

Chodíte rychle

Existuje přímá korelace mezi úrovněmi inteligence a rychlostí chůze: vyšší rychlost má pozitivní vliv na kognitivní schopnosti lidí. Ukazuje se, že lidé, kteří chodí rychle, získají v testech IQ o 16 bodů více než ti, kteří chodí pomalu.

Nemáte rádi horkou sprchu

Je v pořádku dát si horkou koupel. Ale pro mozek je výhodnější dát si krátkou studenou sprchu. Pravidelné sprchy s kontrastními teplotami mohou zlepšit paměť, výkon mozku, zlepšit náladu a poskytnout vám další energii během dne.

Jste bipolární

Tuto poruchu mají pouze 2,5 procenta světové populace. Přes skutečnost, že bipolární porucha má negativní vliv na mozkovou aktivitu, lidé, kteří ji trpí, vykazují vyšší IQ. Například Vincent van Gogh a Ernest Hemingway byli bipolární, ale nikdy jim to nezabránilo stát se velkými tvůrci. Děti s bipolární poruchou, které se zajímají o hudbu, umění a cizí jazyky, obvykle vykazují nejlepší výsledky v těchto oblastech.

Jste velmi citliví na pocity ostatních lidí

Inteligence není určována pouze vysokou úrovní IQ. Emoční inteligence (EQ) je také velmi důležitá. Jedná se o dobře vyvinuté EQ, který lidem umožňuje lépe se vypořádat se stresem a porozumět ostatním lidem, aniž by s nimi museli mluvit. Vysoké EQ má však také negativní účinek. Emoce ostatních lidí můžete cítit téměř fyzicky a máte tendenci velmi silně reagovat na něčí hněv.

Některé zvuky vás dovádí k šílenství

Jedna z nedávných studií ukázala, že někteří lidé nemohou filtrovat nepříjemné zvuky a mají na ně velmi negativní reakci. Tyto nepříjemné zvuky se mohou skládat z hlasitého dýchání, praskání kloubů nebo hraní si s perem. Tento podivný přístup ke zvuku se nazývá misofonie a je to skutečná psychologická porucha, která ukazuje na vysokou emoční inteligenci a dobře rozvinuté tvůrčí schopnosti.

Nelíbí se vám posílání textovek

Vědci zjistili, že používání textových zpráv a e-mailů může snížit úroveň IQ nejméně o 10 bodů. Jde o to, že negativní vliv textů je ještě silnější než některé léky. Lidé, kteří nemohou žít bez textových zpráv, se těžko zaměřují na konkrétní úkol, protože jejich mozek je vždy připraven odpovědět na zprávu namísto skutečné práce.

Kromě toho má příliš mnoho textových zpráv další negativní důsledek. Klesá gramotnost a zmenšuje se slovní zásoba, protože všechna moderní zařízení mají funkci autokorekce, což znamená, že k zapamatování správného pravopisu nemusíme používat naši paměť.

Nemůžete žít bez čokolády

Čokoláda vyrobená ze skutečných kakaových bobů nezlepšuje pouze náladu člověka a zdravé fungování kardiovaskulárního systému. Přírodní čokoláda může mít také pozitivní vliv na rychlost zpracování informací, zlepšuje paměť a pomáhá nám být pozornější.

Jezení čokolády také zpomaluje stárnutí mozku, čímž se snižuje riziko demence ve stáří. Nejezte však příliš mnoho sladkostí, protože nadváha má negativní vliv na kognitivní schopnosti. Ale jíst normální množství dobré čokolády vám může pomoci být chytřejší a efektivnější.

Máte pocit, že vás nikdo nemá rád

To, co si o vás lidé myslí, je spojeno s jejich inteligenčními úrovněmi: pro lidi je mnohem snazší komunikovat se svými rovnými, pokud jde o inteligenci. Jinými slovy, chceme být kolem lidí se stejnou úrovní inteligence a rozdíl v úrovních IQ by neměl být větší než 15 bodů. Průměrná úroveň inteligence je asi 100 bodů. Na 85 % populace Země je na této úrovni. Zkuste provést test IQ: Pokud je váš výsledek přes 115 bodů, je jasné, proč vás většina lidí nechápe a proč je pro ně těžké s vámi komunikovat.

Neustále přemýšlíte o složitých věcech

A nejde jen o smysl života: jakýkoli druh myšlenek na globální a nepochopitelné věci, jako je velikost vesmíru, znamená, že máte vysokou úroveň inteligence. Inteligentní lidé prostě nemohou zastavit svůj proces myšlení a opravdu chtějí odpovědi na nejdůležitější otázky. Na rozdíl od lidí s průměrnou úrovní IQ se chytřejší lidé starají o věci mnohem více, a to včetně své vlastní budoucnosti a budoucnosti planety, zatímco ostatní se starají o každodenní problémy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také