Virály

30. ledna 2019 11:39

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 7 tipů, o čem se bavit, aby vás měl každý rád. Znáte tyto fígle?

Znáte to, máte nějakou schůzku, ať už s kamarádem, kamarádkou či potenciálním partnerem a nastane taková ta trapná chvilka ticha. Poradíme vám, jak to udělat, aby vás měl každý rád.

1) Okomentujte vaše okolí. Třeba když bude osoba držet knížku, okomentujte knížku se slovy, jestli četl i jinou od daného autora, anebo poznamenejte, že ten hamburger v téhle restauraci dělají skvěle. Je to zároveň i jednoduché navázání kontaktu.

2) Zařiďte, aby se s vámi druhý cítil příjemně. Projevte zájem o koníčky dané osoby, nechte ji mluvit o svém tématu. Ať to bude rodina nebo událost, práce, škola. Když budete mít zájmy společné, můžete se do toho lépe zapojit.

3) Otázky na těle pokládejte pomalu. Nemusíte hned jít k jádru věci. Bavte se o maličkostech. Můžete navázat na smysluplnou konverzaci až později. Pokládejte „otevřené“ otázky.

4) Věnujte pozornost maličkostem. Věnujte pozornost věcem, které jsou v dnešní době přehlíženy. Můžete se třeba zeptat, co nejhezčího se dané osobě dneska stalo. Projevíte tak zájem o opravdové pocity druhého.

5) Používejte humor jako pomůcku. Nikdo neodolá zasmát se dobrému vtipu. Navíc humor propojuje lidi. Můžete třeba i vtipně komentovat aktuální situaci.

6) Mluvte o aktuálních tématech. Třeba co se týká hudby, filmu, tance nebo třeba jídla. Může jít skoro o cokoliv aktuálního, vynechejte ale politiku.

7) Požádejte o radu. Tenhle psychologický trik často zabere. Říct někomu o radu nebo malou laskavost druhého přivede do dominantní pozice, i když na okamžik. Může jít třeba o půjčení propisky nebo podání knížky.

Sdílejte článek
Štítky komunikace mluvení

Přečtěte si také