Virály

28. srpna 2020 13:04

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 7 znaků toho, že máte nízké sebevědomí. Je načase to změnit a začít si víc věřit!

Nízké sebevědomí je něco, s čím se vypořádává mnoho lidí. Může vám bránit nejen v osobním životě, ale i v tom kariérním. Dle odborníků může narušovat také vaše duševní zdraví a vést k problému, jako je deprese či úzkost. Podle těchto sedmi znaků poznáte, zda máte nízké sebevědomí a můžete to změnit!

1. Nedokážete přijmout komplimenty.

Skromnost je dobrá vlastnost, ale nesmí se to s ní přehánět. Pokud budete jednat příliš nenáročně, může to znamenat, že sami v sebe nevěříte. Pokuste se rozlišit, kdy je vhodné být uměřeně skromný a kdy byste raději měli přijmout pochvalu za dobře odvedenou práci.

2. Považujete se za obyčejného člověka.

Raději si říkáte, že práce, kterou jste skvěle odvedli, byla snadná, než abyste si připustili, že jste v ní prostě dobří? To je typické chování člověka, který si dostatečně nevěří a myslí si, že za nic nestojí.

3. Myslíte si, že ostatní na vás vidí jen chyby.

Člověk s nízkým sebevědomím je ten největší kritik k sobě samotnému. Má tendenci si myslet, že i ostatní vidí jen jeho špatné stránky a vady, které ani nemusejí být reálné.

4. Vždy se rozhodují jen podle názoru ostatních.

Jistým znakem toho, že si sami nevěříte, je strach vyjádřit svůj vlastní názor a na základě toho se rozhodnout. Je totiž mnohem snazší se dokazovat na názory ostatních, kteří jsou více autoritativní.

5. Nikdy se nepochválíte.

Člověk by se měl občas pochválit, ať už to jsou úspěchy v práci nebo jen to, že máte krásný nový účes. Skvělý způsob, jak bojovat s nízkým sebevědomým je i to, že byste si měli udělat něčím radost. Může to být i maličkost, která vám je vykouzlí úsměv na rtech.

6. Srovnáváte se s ostatními.

Pokud nemůžete prožít ani jeden den bez toho, aniž byste si mysleli, že by někdo mohl odvést lepší práci než vy, musíte na své sebedůvěře pracovat. Přestaňte se porovnávat s ostatními, nejen, že vás to sráží dolů, ale tyto srovnání jsou často mylná.

7. Nikdy nezkoušíte nové věci, protože se bojíte selhání.

Lidé s nízkým sebevědomím mají velký strach z neúspěchu, a proto raději chodí po dobře vyšlapaných cestách, než aby vyzkoušeli něco nového. Strach ze selhání vás může natolik ovládnout, že budete dělat ty stejné věci po celý život. Nebojte se riskovat!

Sdílejte článek

Přečtěte si také