Virály

22. března 2021 21:35

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 8 důležitých signálů, které můžete udělat rukou! Proč byste je určitě měli znát?

Tyhle znamení, která můžete udělat rukou, se rozhodně vyplatí znát. Mohou vám i zachránit život.

1. Signál o pomoc

Pokud jste náhodou sami a potřebujete pomoc, jedno jednoduché gesto vám může zachránit život: mávejte oběma rukama nahoru a dolů. Tímto způsobem jakýkoli vrtulník nebo letadlo okamžitě zjistí, že potřebujete pomoc. Pokud mávnete pouze jednou rukou, může to být zaměněno se znakem „ahoj“.

2. Signál pro domácí násilí

Někdy není možné ostatním říct, že se cítíte ohroženi partnerem. V takovém případě je nejlepší volbou signál pro domácí násilí. Stačí zvednout ruku s palcem zastrčeným v dlani a potom prsty sklopit dolů. Tento signál můžete ukázat, když s někým mluvíte osobně nebo prostřednictvím videohovoru.

3. Signál k zastavení

Signál k zastavení je důležitý, když řídíte auto nebo jedete na kole ve městě. Když začínáte zpomalovat, vystrčte ruku vedle sebe a otočte ruku směrem k zemi. Tímto způsobem bude osoba za vámi vědět, že se zastavíte, a také zpomalí.

4. Signál k otočení

Tento tip je také pro řidiče a cyklisty. Pokud světla zhasnou, vystrčením ruky můžete naznačit, že měníte jízdní pruh nebo odbočíte. Pokud odbočíte doleva, nechte ruku rovnou. Pokud odbočíte vpravo, sklopte ruku a namiřte ruku k obloze.

5. Signál pro souhlas

Pokud s někým mluvíte prostřednictvím videa nebo jste učitelem online kurzu, může být užitečný signál ruky souhlasu. Chcete-li nepřerušovat to, co ten druhý říká, stačí souhlasit tak, že necháte vystrčit svůj malíček a palec s dlaní směrem k mluvící osobě.

6. Signál při projevu

Při prezentaci je to, co děláte rukama, stejně důležité jako to, co říkáte. Chcete-li si okamžitě vybudovat důvěru a uklidnit své publikum, otevřete při gestikulace ruce dlaněmi nahoru. Toto gesto má obvykle pozitivní vliv na lidi.

7. Signál na pomoc neslyšící osobě

Když vidíte někoho ztraceného nebo v nouzi a náhodou je hluchý, můžete se zeptat, zda daná osoba něco potřebuje, a to tak, že uděláte znamení "pomoc". Zavřete levou ruku s vystrčeným palcem směřujícím nahoru. Umístěte jej nad pravou nataženou dlaň a zvedněte obě ruce před hruď.

8. Signál na pracovním pohovoru

Na pracovním pohovoru musíme předvést své nejlepší já, což může být velmi stresující. Chcete-li naznačit nadřazenost a sebevědomí, používejte při poslechu tazatele prsty založené do "věže". Jednoduše položte dlaně k sobě, prsty se dotýkejte a směřujte jimi nahoru.

Sdílejte článek

Přečtěte si také