Virály

8. října 2020 14:36

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 8 návyků, které vám pomohou shodit poslední nežádoucí kila. Tohle musíte zkusit!

Hubnutí je zdlouhavá a trnitá cesta, ale výsledek k lepšímu a zdravému tělu a zejména mysli stojí za to. Máme pro vás několik tipů, které vám pomůžou dát věci rychleji do pohybu.

Těchto osm jednoduchých tipů a triků vám rychleji domůže docílit vaší vysněné postavy. Stačí se držet pár návyků a máte napůl vyhráno!

1. Zapalte svíčku.

Pokud zapálíte v místnosti svíčku s vůní vanilky, přestanete mít chuť na sladké. Ukázalo se totiž, že vůně vanilky zabíjí touhu po sladkostech, zejména po čokoládě. Takže provoněný byt vanilkou je dobrý způsob, jak udržet své chutě na uzdě.

2. Jezte neoloupané ovoce a zeleninu.

Není pochyb o tom, že konzumace ovoce a zeleniny je prospěšné pro naše zdraví. Stejně tak prospěšné jsou však zeleninové a ovocné slupky, které jsou plné antioxidantů a vlákniny a zároveň pomáhají snižovat hlad a udržují pocit plnosti po delší dobu.

3. Umístěte zrcadlo tam, kde jíte.

Studie ukázala, že sledování toho, jak jíme, dramaticky ovlivňuje to, kolik toho sníme. Ukázalo se totiž, že nesneseme svůj obraz toho, jak se přejídáme nebo jíme nezdravé jídlo. Takže si nezapomeňte před obědem nastavit zrcadlo na váš jídelní stůl.

4. Narovnejte se.

Existuje mnoho dobrých důvodů, proč by měl člověk chodit vzpřímeně. Můžete díky tomu vypadat štíhlejší, vyšší a zároveň posilovat břišní svaly. Díky tomu, že se nebudete hrbit, se vám může zvýšit hladina energie, a ještě budete pracovat na svých svalech, a to bez námahy.

5. Zaměstnejte ruce.

Klepání prsty, hraní si s prstýnkem nebo tužkou – to všechno jsou pohyby navíc, díky kterým vydáváte více energie a spálíte kalorie. Všechna námaha, i ta nejmenší, se počítá!

6. Jezte vitamin D.

Vitamin D pomáhá nejen posilovat váš imunitní systém, kosti i zuby, ale zároveň potlačuje tvorbu a hromadění tukových buněk. Rovněž produkuje látku serotonin, která pomáhá kontrolovat chuť k jídlu, proto byste měli začít jíst více vajec, hub a ryb, které jsou tímto vitaminem nabité.

7. Noste podpatky.

Věřte tomu nebo ne, nošení vysokých podpatků je pro vaše držení těla to nejlepší. Pomáhají také formovat lýtkové svaly, takže i lehká procházka v jehlách má svůj podíl na hubnutí.

8. Jezte více kořeněná jídla.

Kořeněná jídla mohou být velkým pomocníkem při snižování chuti k jídlu a zvyšování výdeje energie. Například černý pepř zabraňuje tvorbě tukových buněk, zázvor a skořice reguluje hladinu cukru v krvi, kurkuma a kmín dokonce spalují tuky. To už stojí za to si život čas od času okořenit, ne?

Sdílejte článek

Přečtěte si také