Virály

26. dubna 2022 11:50

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Bývalý zloděj sdílel tipy, jak ochránit svůj dům. Co byste měli udělat?

Profesionální zloděj zanechal temné strany a přidal se na stranu dobra. Nyní pomáhá lidem ochránit své domovy před lupiči, jako byl kdysi on sám.

Osmapadesátiletý Daryl Kennedy začal svou lupičskou „kariéru“ v pouhých pěti letech, kdy ho vzal jeho otec na první šichtu, aby se naučil rodinnému podnikání. Do špinavého byznysu zlodějiny zaplul rodák z Manchesteru velice rychle a brzy se dostal až na svůj vrchol, kdy vykrádal i 15 domů denně.

Zatímco ale jeho pověst rostla v podsvětí, začala se o něj tuze zajímat i místní policie. Nakonec byl Daryl v roce 2014 dopaden a musel si odpykat pětiletý trest ve vězení. Poté, co však vyšel z chládku na svobodu, se rozhodl přehodnotit svůj život a do zlodějiny se už znovu nevracet. V současnosti využívá svůj talent k tomu, aby naopak pomohl lidem ubránit jejich domovy před zloději, jako byl v minulosti on sám.

Tím nejdůležitějším při ochraně domova je prý umístit kamerový systém nejen na svůj dům, ale také spolupracovat se sousedy a vzájemně si pomáhat. Pokud má totiž člověk kameru jen na svém domě, zloděj může jednoduše ukrást pevný disk a z důkazů nezůstane nic. Jestliže má ale záběry i soused od vedle, je nad lupičem téměř vyhráno.

Dalším, a možná trochu zvláštním tipem je schovat cennosti, šperky a hotovost dovnitř sedacího vaku. Je to prý totiž jediné místo v domě, kam by se zloděje nikdy nenapadlo podívat. Ještě bezpečnější poté je, pokud máte děti a mají vlastní pokoj, dát sedací pytel do jejich pokojíčku. „První věc, kterou bych při vloupačce udělal, by bylo jít do hlavní ložnice a obýváku,“ řekl jednoduše bývalý zloděj. „Do dětského pokoje bych ale nikdy nešel,“ dodal.


Přečtěte si také