návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Chcete pomoct při boji se změnami klimatu? Tahle jednoduchá a levná věc může mít obří účinky!

Jak bojovat s klimatem?
Vydáno: 06.07.2019
Jak bojovat se změnami klimatu? 1
Autor: istock.com Jak bojovat se změnami klimatu? 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Všechno to recyklování a snaha vyhýbat se plastům a planeta stejně dál míří do záhuby. Proč? Protože zaprvé, počet lidí, kteří jsou zodpovědní vůči životnímu prostředí, je pořád děsně málo, a zadruhé, protože tu největší moc mají v rukou politici, jež často ovlivňují velké korporace, jejichž zájmy leží v penězích, a nikoliv ochraně planety.

Nicméně pokud opravdu chcete pomoct při boji se změnami klimatu, je tu přece jen jedna věc, která má obrovský potenciál do budoucna. Řeč je samozřejmě o sázení stromů.

Podle nové studie je na zemi celkem 1,7 miliardy hektarů půdy bez stromů, kde by mohlo vyrůst až 1,2 bilionu stromků! Tahle neobsazená půda pak má dohromady větší rozlohu jak USA s Čínou dohromady a zabírá 11 % celkového zemského povrchu. Jinými slovy, rozhodně je kde sázet. A kdyby lidé opravdu začali do tohohle území zasazovat stromy, mohli bychom v rámci příštích 50 až 100 let významně zpomalit aktuální klimatickou krizi. Vědci tak nyní tlačí na vlády jednotlivých zemí, aby se spojily a daly se do práce, protože ať už chceme, nebo ne, planetu máme zatím jenom jednu a ani ta zde bohužel nebude věčně.

Pilulka mění vůni prdů 1

ODHALENO: Často prdíte? S touto pilulkou budou vaše prdy vonět jako čokoláda!

Kterou část těla si myjete jako první

ODHALENO: Část těla, kterou si ve sprše myjete jako první, toho prozradí hodně o vaší osobnosti. Které dáváte přednost vy?

Článek je zařazen v: změny klimatu , globální oteplování , lesy , stromy , sázení , půda , nová studie