Virály

23. února 2022 15:29

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Čím krásnější, tím lepší imunita vůči covidu. Vědci přišli s odvážnou studií

Mají atraktivní lidé větší imunitu proti covidu?

Pandemie pomalu ale jistě odchází, alespoň prozatím, a to znamená, že řada lidí už na covid bude chtít rychle zapomenout a vrátit se konečně naplno ke svému životu. Pro takové lidi ovšem platí varování, že na covid sice mohou zapomenout, samotná nemoc jako taková ale nikam nezmizí a nakazit se jí mohou prakticky kdykoli. Nyní ovšem skupina vědců přišla s odvážnou teorií, podle které někteří mají tu imunitu přece jen o něco vyšší. Řeč je o krásných lidech.

V prvé řadě je třeba zdůraznit, že když píšeme krásných, máme tím na mysli atraktivních, nikoli krásných uvnitř. Vědci údajně v nové studii odhalili, že fyzicky přitažliví lidé mají v průměru menší šanci nákazy než ti „ošklivější“. Přišli na to tak, že vyfotili 79 žen a 80 mužů z Texasu, odebrali jim krevní vzorky a následně jejich fotky nechali 500 dobrovolníkům, kteří měli za úkol ohodnotit ženy a muže podle toho, jak se jím líbí. Výsledkem bylo, že ti nejhezčí lidé měli zásadně menší počet pozitivních testů na covid než zbytek.

Důvody jsou pak nejspíš prosté. Atraktivní lidé většinou vedou zdravý životní styl, mají dobrou stravu, dobré zázemí, minimum stresu, to vše se projevuje na jejich pokožce, kvalitě vlasů, zubů, zkrátka všude. Takoví lidé pak logicky mají i silnější imunitní systém, jenž jim pomáhá bránit se proti například takovým nemocem, jako je covid. Vědci nyní doufají, že tuto studii časem využijí k tomu, aby podobné „zdravé geny“ v budoucnu mohli reprodukovat, posílit a třeba díky nim i vyléčit nemoci, které do té doby vyléčit nešly.

Sdílejte článek
Štítky nemoc vědci Texas krása studie imunita COVID-19 imunní systém Covid

Přečtěte si také