Virály

27. června 2021 14:30

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Čokoláda ke snídani pomáhá hubnout, tvrdí nová studie. Proč byste jí měli věřit?

Čokoláda a hubnutí? Máte naši pozornost!

Mysleli jste si, že už váš život nemůže být lepší? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Odteď si totiž můžete ke snídani dávat čokoládu. Ano, svět je rázem veselejší místo, všechny starosti můžete pustit za hlavu, už teď můžeme totiž říct, že lepší zprávu letos nedostanete.

Za vše může nová studie, ve které vědci zjistili, že zařazením čokolády mezi vaše první jídlo dne, má zajímavý vedlejší efekt. Totiž že tím pálíte kalorie. Důvodem jsou chemické látky v kakau, ze kterého je čokoláda vyráběna. Právě ty totiž způsobují, že když si po ránu dáte pár čtverečků nějaké delikátní čokolády, místo abyste přibrali, tak ještě zhubnete. A když si ji dáte v noci, budete mít pro změnu lepší spaní a trochu rychlejší metabolismus.

Vědci nicméně na závěr studie dodávají, že veškeré testování probíhalo v rámci mezí, a dotyční lidé jedli opravdu jen rozumné množství čokolády za den. Jakmile byste se tak rozšoupli a začali si dávat čokoládu do všeho každý den v enormním množství, nezachrání vás ani ráno, ani večer – kila budete nabírat jako na běžícím páse.


Přečtěte si také