Virály

13. července 2022 14:58

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Digitální závislost prý hrozí až půl milionu dospělých v Česku! Co všechno nám zhoršuje?

Závislost není žádná sranda a ta digitální na tom není jinak.

Nová zpráva o digitálních závislostech za letošní rok schválená radou pro koordinaci politiky v oblasti závislostí by měla sloužit jako varovný signál velké části společnosti. Až půl milionu dospělých totiž údajně taková závislost reálně hrozí. U 125 tisíc z nich je dokonce to riziko velmi vysoké.

"Nadužívání internetu a digitálních technologií se týká poměrně velké části populace a je příčinou řady zdravotních poruch a negativních dopadů na jednotlivce i jeho okolí," uvedli autoři zprávy.

Na internetu jsou přitom denně až tři čtvrtiny dospělých, v mobilu jej používá 72 % lidí a více než dvě třetiny se pohybují na sociálních sítích. Dospělí pak nejčastěji hledají a čtou zprávy, navštěvují sociální sítě, nebo prohlížejí a kupují zboží. Hry hraje téměř čtvrtina osob. V pracovní dny takto pak lidé v průměru tráví 130 až 150 minut, o víkendech to je 160 až 180. U mužů časy převažují nad ženami. S věkem nicméně riziko závislosti klesá, nejvyšší je tak podle všeho u mladých dospělých do 25 let.

Sdílejte článek
Štítky internet závislost hry digitální sociální síť Česko dospělí Internet

Přečtěte si také