Psi jsou chytřejší než malé děti
Autor: iStock Psi jsou chytřejší než malé děti

ODHALENO: Dokážou psi zaručeně rozpoznat lháře? Vědci provedli studii a mají jasno!

Tamara F. . Publikováno: 15.09.2021
Tým odborníků zjistil, zda jsou psi schopni odhalit podvodníka.

reklama

Existuje mnoho studií, které prokazatelně ukazují, že mít v domácnosti čtyřnohého kámoše je velké plus. Nyní však zvířecí psychologové z Vídeňské univerzity zjistili další bonus, proč jsou psi velkou výhodou. Díky zajímavému experimentu, kterého se zúčastnilo 260 psů různých plemen, potvrdili, že čtyřnozí chlupáči dokážou rozeznat lháře a podvodníky.

Při pokusu dostávali psi instrukce od člověka, kterého předtím neviděli a neznali. Ten jim radil, ve kterých dvou miskách je ukrytý pamlsek; jakmile ho psi poslechli, byli odměněni. Poté vědci trochu pozměnili pravidla hry a na scéně se objevil druhý cizí člověk, který přesouval pamlsky z jedné misky do druhé. Společně se psy tuto scénu sledovala i třetí neznámá osoba, která jim radila, ve které z misek dobrůtku najdou. Zvířata jeho rady poslouchala a řídila se jimi.

Nakonec třetí neznámý člověk na chvíli odešel a u přemisťování pamlsků chyběl. Jakmile se vrátil a chtěl psům „poradit“, v jaké misce se dobrota nachází, více než polovina psů ho ignorovala a řídila se svým vlastním úsudkem. Psychologové tak potvrdili, že psi dokážou rozeznat lháře a poznat, jestli je člověk důvěryhodný.

Už brzy se možná dočkáme nesmrtelnosti

Vědci chtějí prodloužit lidský život! Kdy se konečně dočkáme nesmrtelnosti?

Vědci objevili znepokojivý nález u tučňáků

Tučňáci by mohli být mimozemšťané, odhalili vědci. Jak na to přišli?

reklama