Virály

2. června 2022 13:56

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Doktorka vysvětluje, proč byste neměli čůrat ve sprše. Neděláte to taky?

Také patříte k těm, kdo občas čůrá ve sprše? Tohle je důvod, proč byste to měli přestat dělat.

Doktorka urologie Teresa Irwin zveřejnila video, ve kterém lidi odrazuje od čůrání ve sprše. Proč byste tuto činnost neměli dělat? Hrozí vám snad nějaké nebezpečí? Specialistka na pánevní dno a močový měchýř upozorňuje na to, že pokud ve sprše čůráme, učíme náš močový měchýř automaticky reagovat na zvuk tekoucí vody.

„Nedělejte to pořád, protože pokud vždy ve sprše čůráte, naučíte se tím spojovat zvuk tekoucí vody s močením. Následkem toho bude, že pokaždé, když uslyšíte téct vodu, bude se vám chtít čůrat. To samé, když si budete mýt ruce, nádobí apod. Váš močový měchýř vás kvůli tomu bude neustále nutit na záchod,“ vysvětluje doktorka ve svém videu. V mozku se díky tomu vytváří asociace mezi zvukem tekoucí vody a potřebou čůrat. Potenciálně to může vést až k problémům s únikem moči. „Zkuste se vždy vyčůrat před sprchou, a pokud se vám i přesto bude chtít během toho, zkuste to ignorovat,“ poradila doktorka.

@dr.teresa.irwin

I said what I said!  Unless you're struggling with total bladder emptying you need to hear this #bladdertips #pft #obgyn

♬ Pieces (Solo Piano Version) - Danilo Stankovic

Sdílejte článek

Přečtěte si také