Virály

6. března 2020 13:22

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Firma ukazuje, jak by vypadaly slavné značky v ženském provedení. Líbí se vám takhle víc?

Maskot je velmi důležitým marketingovým nástrojem každé značky. Díky konkrétní stylizované postavě se nám může vybavit jméno firmy a často je i součástí loga dané značky. Může se jednat o zvířecí či lidskou postavu, ale všimli jste si někdy, že většina maskotů slavných značek jsou mužského pohlaví?

Britský výrobce spotřebičů CDA Appliances se rozhodl při příležitosti mezinárodního svátku žen přetvořit známé maskoty firem do ženského provedení. I když rozhodně nechtějí posilovat ženské stereotypy, chtějí zdůraznit, že ženy jsou dostatečně silné, aby mohly reprezentovat známé ikonické značky.

Záchodová značka Duck

Mnoho domácností používá značku WC Duck i další její produkty. Ačkoliv byl maskot značky Duck dříve androgenní, postupem času se stal více maskulinní. Britská společnost ho však přetvořila do ženštější podoby.

Mr. Muscle

Další značka, která slouží k úklidu domácnosti je Mr. Muscle. I na tomto maskotovi se CDA vyřádila.

Pringles

Kdo by neznal maskota těchto slavných bramborových lupínku. Stačí odstranit knírek a je z toho žena.

Green Giant

Tato značka na konzervovanou zeleninu u nás není až tak známá. Maskot této firmy je běžně zobrazen velmi mužně a odhodlaně. Stejně tak může být zobrazena i žena, no ne?

Kellogg's Rice Krispies

Rýžové sladké cereálie jsou typické pro své tři hlavní maskoty Snap, Crackle a Pop – energičtí a hraví chlapci. Stačilo pár úprav a stali se z nich dívky.

Kapitán BirdsEye

Kapitán BirdsEye, také znám jako Capitan Iglo,je reklamní maskot pro firmu s mraženými potravinami. Kapitán je zobrazován jako starší námořník s bílým plnovousem, oblečeným v námořní uniformě. V dnešní době již není role kapitána vyhrazena pouze pro muže a stále více žen tuto pozici zaujímá.

Kellogg's Frosted Flakes

Další značka s cereáliemi, které mají maskota mužské podoby – Tygra Tonyho. Zajímavé je, že stejná skupina designérů navrhla také Jolly Green Giant a Snap, Crackle a Pop.

Sdílejte článek
Štítky marketing značky pringles

Přečtěte si také