Virály

1. července 2019 15:27

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Focení selfíček je třikrát nebezpečnější než útok žraloka, tvrdí studie. Kolik při nich zemře lidí?

I když si možná myslíte, že udělat si fotku přece musí být bezpečnější než být ve vodě se žralokem, jste na omylu.

Svět sociálních sítí a dokonalých fotek si žádá nové oběti, bohužel i na životě. Faktem je, že v posledních letech si selfíčka vyžádala víc životů než útok žraloků. Své o tom ví nejrůznější modelky, herci, nebo další influenceři, zkrátka všichni, kteří mají narcistické sklony a chytrý telefon, či ještě navíc selfie tyč. Dá se říct, že selfíčka se rozšířila jako lavina. Lidé soutěží o to, kdo má originálnější fotku a kdo získá víc lajků.

Jenže právě originální fotky vyžadují někdy dost nebezpečí, jako je třeba vylézt do velké výšky, naklonit se co nejvíc ze zábradlí, vyklonit se z jedoucího vlaku, nebo si třeba lehnout na koleje. A právě takové situace pak vedou k tragédii. Právě při focení selfíček v posledních letech zemřelo pětkrát víc lidí než na útok žraloka. Mezi říjnem 2011 a listopadem 2017 zemřelo po útoku žraloka po celém světě 50 lidí, ovšem ve stejném období zemřelo 259 lidí, aby si udělali dokonalé selfíčko, píše se v indickém magazínu Family Medicine and Primary Care.

Možná vás překvapí, že většinu zemřelých tvořili muži, a to navzdory tomu, že ženy si dělají selfíček více. Je to proto, že muži častěji riskují pro dobrou fotku. Příčinou smrti většinou bylo utopení se, havárie vozidla, spadnutí do hlubin, nebo zastřelení.

Sdílejte článek
Štítky žralok Selfie sociální sítě fotky selfíčka

Přečtěte si také