ODHALENO: Gameři mají lepší rozhodovací schopnosti, tvrdí nová studie. Proč jsou jejich mozky posílené?

Proč jsou gameři lepší v rozhodování?

Jsou hry jen zabiják času, nebo vedou i k něčemu prospěšnému? Odpověď na tuto otázku teď poskytla nejnovější studie, která přišla na to, že hraní her může u lidí zlepšit nejen rozhodovací schopnosti, ale rovnou i posílit mozkovou aktivitu obecně.

Podle serveru SciTechDaily se studie zúčastnilo 47 respondentů, 28 z nich tvořili normální hráči a zbylých 19 hry nikdy nehrálo. Lidé následně ulehli do přístroje na magnetickou rezonanci, kde jim byl ukázán podnět spolu s pohybujícími se tečkami. Jejich úkolem bylo odpovědět, jakým směrem se tečky pohybují, pokud vůbec.

„Videohry hraje drtivá většina mládeže více než tři hodiny týdně, ale příznivé účinky na rozhodovací schopnosti a mozek nejsou přesně známy. Naše práce na to poskytuje několik odpovědí. Hraní videoher lze například využít k tréninku účinnosti rozhodování nebo terapeutické intervence,“ řekl vedoucí studie Mukesh Dhamala.

Výsledky studie ukázaly, že hráči videoher byli v odpovědích nejen rychlejší, ale také přesnější. Výsledky magnetické rezonance navíc ukázaly, že mají zvýšenou aktivitu v některých mozkových oblastech. O důvod víc zapnout si večer Stray, ne?

Sdílejte článek

Přečtěte si také