Virály

30. listopadu 2022 14:38

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Hasič varoval před nabíjením telefonu přes noc. Jaké jsou jeho děsivé zkušenosti?

Na nabíjení telefonu přes noc byste si měli dát pozor.

Možná už jste četli mnoho rad o tom, proč byste si neměli dávat svůj telefon do nabíječky, když spíte. A zatímco většina varování je ohledně snížení životnosti baterky a mobilu, jeden hasič na TikToku upozornil na mnohem větší nebezpečí. Na sociální síti tak varoval a vyzval všechny, aby tento zlozvyk okamžitě přestali dělat – člověku totiž může jít i o život.

@kentfirerescue

This is a highly debated topic on our TikTok, but if you ARE able to do so, it’s much safer to charge any electrical items when you’re there and awake ✔️ #firesafety #firefighting #kentfire #firefighters #kentuk #fireservice #firesafetytips #firefightertiktok #firefightersoftiktok

♬ Keeping Your Head Up (Jonas Blue Remix) [Radio Edit] - Birdy

„Jako hasič dostávám spoustu dotazů o tom, proč bychom neměli nabíjet telefony přes noc. Zde jsou důvody proč,“ začal hasič ve videu. „Když spíte, nic necítíte, takže když začne hořet, ani oheň vás nemusí vzbudit. Navíc stačí tři nádechy kouře, abyste upadli do bezvědomí,“ varoval všechny na sociální síti a dodal, že mnoho lidí má levné nabíječky, které jsou jedním z nejčastějších důvodů požáru.

Zároveň hasič doporučil a apeloval na všechny, aby si svůj telefon raději, než přes noc nabíjeli, když jsou v oné místnosti a plně vzhůru. „Je to to nejmenší, co můžete udělat a je to mnohem bezpečnější,“ řekl na konci videa záchranář.

Sdílejte článek

Přečtěte si také