Virály

30. listopadu 2022 13:43

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Nikdy nenechávejte mléko ve dveřích lednice. Proč tam podle expertů nepatří?

Tohle je důvod, proč byste nikdy neměli nechávat mléko ve dveřích lednice

V době krize, kdy se snad každý snaží ušetřit nějakou tu kačku, se hodí každý tip. S jedním z těch užitečných přišel i tiktokový profil s příhodným názvem Cost Of Living Crisis Tips. Podle něj jsme totiž všichni skladovali mléko v chladničce na úplném špatné místě. Jestli i vy dáváte krabici nebo flašku s mlékem do dveří od lednice, měli byste zpozornět. Děláte totiž velkou chybu.

@costoflivingcrisistips

#savemoneytips #milk #fridge #savemoneyhack

♬ Love You So - The King Khan & BBQ Show

Každá potravina má v chladničce své místo, protože každý jeden „foch“ a polička má jinou teplotu, kterou daná surovina potřebuje. V té nejspodnější části, kde je nevyšší chlad, by se mělo uchovávat syrové maso, uprostřed je zase místo vyčleněné na uzeniny a mléčné výrobky, zatímco v horní části by se měly skladovat pokrmy k okamžité spotřebě. Naopak do dveří od lednice, což je místo s nejvyšší teplotou, můžete dávat balené vody, marmelády nebo například džusy, rozhodně ale ne mléko.

To totiž patří k mléčným výrobkům. Tím, že mléko necháváte ve dveřích od chladničky, výrazně snižujete jeho čerstvost a rychleji se vám zkazí. Ideální teplota pro uchování čerstvého mléka je asi 4–8 °C a při správném skladování by vám mělo v lednici i otevřené vydržet asi týden. Tak co, taky jste celý život měli mléko na špatném místě?

Sdílejte článek

Přečtěte si také