Virály

30. května 2022 09:31

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Hraní videoher v dětství zvyšuje inteligenci, tvrdí vědci. Čím to je?

Nová studie odhaluje, že mohou videohry postupně zvyšovat inteligenci dítěte.

Zatím jsme o hraní videoher neslyšeli moc pozitivní ohlasy. Rodiče si stěžují, že jejich děti tráví na počítači, mobilu nebo konzoli příliš mnoho času, který by mohly investovat do něčeho smysluplnějšího. Co když ale videohry bystří mozek a dělají z děcek malé génie? Přesně to naznačuje nová studie, které se zúčastnilo více než 9 tisíc dětí ve věku devět až deset let, jež byly po dobu dvou let pečlivě sledovány.

Ukázalo se, že děti, které byly vášnivými gamery a věnovaly každý den minimálně hodinu až dvě hraním videoher, si zvýšili svou inteligenci o 2,5 bodu IQ. Zlepšila se jim taktéž schopnost se efektivně učit, racionálně myslet, chápat složité myšlenky a lépe se přizpůsobovat novým situacím.

Jako nejlepší hry pro lidský mozek se ukázaly ty s otevřeným koncem, které jsou koncipované jako složité hádanky. Rovněž se vyvrátil mýtus o hráčích coby asociálních bytostech. Dnes jsou totiž ti, kteří tráví gamingem svůj volný čas, součástí sociálního života jiných aktivních hráčů a jsou s nimi neustále ve spojení. Až tedy příště budete peskovat svou ratolest za hraní videoher, vzpomeňte si na moudré vědce.


Přečtěte si také