Virály

5. února 2018 11:32

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Hranolky z McDonalds pomáhají s léčbou téhle kruté věci! Potvrdila to nová studie

S čím mohou pomoct hranolky z McDonalds?

Nedávno jsme se dozvěděli, že pizza je zdravější snídaňová volba oproti například většině cereálií. Což je zkrátka super zpráva pro všechny pravidelně kaliče, kteří se ráno probudí s těžkou kocovinou a jediné, co mají po ruce k snědku, je studená pizza. No a teď se vědci rozhodli udělat radost taky lidem, kteří trpí nedobrovolnou pleší.

Slyšeli jste už někdy o fastfood řetězci McDonalds? Celkem populární společnost. Jejich zlaté hranolky jsou pověstně dobré. Dokonce jsou i v samotném logu firmy. A proč o tom píšeme? Tady to začíná být zajímavé. Podle nové studie totiž mohou hranolky z McDonalds pomáhat s léčbou vypadávajících vlasů.

Vědcům se povedlo obnovit myším srst pomocí jednoduché (nebo alespoň pro ně) metody zahrnující lidské kmenové buňky. Přesný proces není důležitý, podstatné je, že aby metoda fungovala, potřebovali vědci velké množství takových buněk. A to se povedlo vyprodukovat díky jisté chemikálii – té samé chemikálii, kterou obsahují hranolky z McDonalds, aby zabránila oleji v pěnění.

K samotné léčbě lidí musí vědci ještě ujít kus cesty, nicméně konec už mají alespoň v dohledu. Jinými slovy, pokud jste plešatí a čekáte na zázrak, brzy se ho nejspíš dočkáte. A vděčit za to budete moci částečně i firmě produkující pověstné zlaté hranolky.


Přečtěte si také