Virály

7. března 2023 12:54

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Internet děsí nová stránka s umělou inteligencí. Co znepokojivého dokáže?

Nová webová stránka s umělou inteligencí dokáže znepokojivé věci.

Zatímco jeden chatbot s umělou inteligencí po vás chce nukleární kódy, a když mu nevyhovíte, vyhrožuje vám zkázou, jiný se vás bude snažit přesvědčit, ať se rozejdete se svým partnerem a dáte šanci vztahu s ním. Lidé tak pomalu ale jistě začínají přicházet na to, že experimentování s umělou inteligencí možná nebude až taková sranda, jak jsme si mysleli. Další příklad?

Nová internetová stránka PimEyes využívající umělou inteligenci k vyhledávání obrázků teď dokonce dokáže pomocí jednoduchého zadání vyhledat doslova všechny vaše veřejné fotky, které existují. Stačí nahrát vaši nebo číkoli fotku tváře, souhlasit s podmínkami a program následně do pár vteřin předá výsledek. Ve verzi zdarma je pochopitelně množství výsledků menší a nelze s nimi dále operovat, nicméně v té placené máte přístup ke všemu. A to je právě ten problém.

Zatímco někteří totiž program považují za užitečný ke kontrole šíření vlastních fotografií, jiní se obávají, že je tohle splněný sen všech stalkerů. Nutno však dodat, že ani tato umělá inteligence není bezchybná, stačí nahrát obrazově trochu méně kvalitní fotku a program vyhledá spíš všechny vaše dvojníky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také