Virály

24. září 2020 13:10

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Jaké výhody mají blondýnky podle studie? Tohle vás donutí obarvit se na blond!

Říká se, že si blondýnky užívají mnohem více zábavy. Na ulici potkáváme mnoho žen se světlými vlasy, ale je to opravdu jejich přirozená barva? Dokonce slavné světlovlásky jako Marilyn Monroe, Gwen Stefani nebo Reese Witherspoon se nenarodily se zlatými vlasy. Existují vůbec pravé blondýny?

Narodit se s blond vlasy je tak vzácné, že se lidé s tímto odstínem vlasů rodí výlučně jen v Evropě a Oceánii. Světlé vlasy mají v průběhu času tendenci tmavnout, a tak jsou dospělí lidé s nebarvenými blond vlasy opravdu jedineční. Podle průzkumů je pouhých 5 % Evropanů a Severoameričanů přirozeně plavovlasých a jedná o mutaci.

Řada studií zjistila, že ženy se zlatavými loknami přitahují muže daleko víc než tmavovlásky. Zajímavé na tom však je i to, že muži blonďáci tuto výhodu nemají, ba naopak. Ženy jsou více přitahovány muži s tmavšími vlasy. Další studie provedená na Univerzitě v Queenslandu zjistila, že blondýnky dostávají o 7 % vyšší plat a mají větší pravděpodobnost, že se vdají za bohaté a vlivné muže. Tomu se říká nespravedlnost!


Přečtěte si také