Virály

2. března 2021 08:02

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Jen polovina lidí ze současné mladé generace je heterosexuálních! Čím to je?

Když se řekne „normální“ orientace, tak si skoro každý představí tu heterosexuální. Už to ale není tak jednoznačné, jak by se mohlo zdát.

Podle nového průzkumu je totiž jen polovina mladých lidí z generace Z přitahovaná výhradně příslušníky opačného pohlaví. Tedy jen polovina lidí je heterosexuálních. Ukázal to průzkum provedený mezi lidmi ve věku 18 až 23 let. Vyplynulo z něj to, že pouze 50 procent z uvedeného vzorku přitahuje opačné pohlaví, zatímco 76 procent lidí ve věku 41 až 54 let přitahovalo opačné pohlaví. Údaje, které zveřejnil The Times, se týkaly 1127 dospělých ve Velké Británii a 1005 dospělých v USA. Obě země poskytly podobné výsledky. Karen Blair, která je ředitelkou oddělení sociálních vztahů, postojů a rozmanitosti na univerzitě v Kanadě, uvedla, že rozdíly mezi věkovými skupinami mohou vypovídat o tom, že mladí lidé jsou víc ochotní jít se svou orientací na světlo, tedy o ní lidem říci.

Současná generace totiž čelila o dost méně vnějším tlakům, které se týkají přizpůsobení se heterosexualitě, která byla považovaná za „normativní“. Globální analytická firma Gallup, která pravidelně provádí průzkumy veřejného mínění, uvedla, že 5,6 procent dospělých Američanů se nyní identifikuje jako LGBT, což je nárůst o 4,5 procent oproti roku 2017. Rovněž bylo zjištěno, že se více než polovina těchto lidí označilo za bisexuální. Firma uvedla, že jedním z hlavních důvodů nárůstu je to, že u mladých lidí je mnohem větší pravděpodobnost, že se nebudou považovat jen čistě za heterosexuální. Rovněž je mládí obdobím hledání vlastní sexuality. Bylo také zjištěno, že ženy se častěji identifikují jako LGBT než muži.


Přečtěte si také