Virály

14. října 2019 15:03

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Jestli vidíte na svém zápěstí tuhle věc, ihned vyhledejte pomoc. Co strašlivého to znamená?

I když se to může zdát jako blbost, jestli vidíte tenhle jev na svojí ruce, není to sranda.

Ruce jsou sice pro nás běžně viditelné části těla, někdy se ale může stát, že něco důležitého přehlédneme. Přitom zrovna zranění na zápěstí patří mezi nejčastější. Jestli vidíte na ruce tenhle podivný „pakloub“ v zápěstí, může to značit sice bezvýznamnou věc, ale taky může jít o důsledek zánětu, zlomené kosti, infekce, abnormálního výrůstku anebo o cystu. Jak ale poznat, kdy jde do tuhého?

Jestli jsou šlachy na zápěstí bolestivé, mohlo by jít o de Quervainovu nemoc. Můžete je vidět na zadní straně ruky, když narovnáte prsty. Jde hlavně o postižení šlach svalů palce. Často to bývá způsobeno přetěžováním ruky a zápěstí. Další věcí, která vám hrozí, je tendosynovitida, tedy zánět synovia, které obklopuje šlachu. V tomto případě je naplněno vodou. Tento zánět postihuje lidi, kteří jsou ve velkém psychickém vypětí či pod velkým stresem.

Poslední věcí, která je nebezpečná, jsou lipomy. Jde o benigní nádory v oblasti zápěstí. Vznikají většinou v podkožní tukové tkáni. Můžete cítit bolest a zvýšenou citlivost a ve většině případě se objevují u lidí, co trpí obezitou. Častěji jsou tím zasaženi muži.


Přečtěte si také