reklama

reklama

Proč je lepší nadávat?
Autor: istock.com Proč je lepší nadávat?

ODHALENO: Jste často sprostí? Pak jste vtipnější, zdravější a chytřejší! Proč?

Publikováno: 22.12.2016
Používáte sprostá slova? Rádi si zanadáváte? Možná to vašemu okolí vadí, ale vy se jim můžete pochlubit tím, že díky nadávání jste lepší než oni!

reklama

Nadávání možná působí hrubě, ale lidem pomáhá, ukázalo se, že slovní vybití snižuje agresivitu, poukazuje na vyšší inteligenci nebo na psychickou pohodu. Takže pokud nadáváte…

Jste chytřejší
V roce 2015 v USA zjistili, že lidé, kteří nadávají, dosahují vyšších výsledků v testech IQ. Nehledě na to, že používání sprostých slov, kterých je nepřeberné množství, rozšiřuje slovní zásobu. Takže se dokážete i barvitěji vyjádřit, i když zrovna nenadáváte.

Jste odolnější vůči stresu
Nadávání dokáže pomoct ve stresových situacích. Zvyšuje hladinu endorfinů, které vás hodí do pohody. Takže až něco pokazíte, klidně si zanadávejte, pomůže vám to. Jeden výzkum navíc potvrdil, že až 67 procent žen v práci nadává. Muži používají sprostá slova o něco méně.

Jste vtipnější
Nezdá se vám to? Je to tak. Psychologové prokázali, že lidé, kteří svoje historky prokládají hrubými výrazy, dokážou zvýšit pozornost posluchačů a ne negativním směrem. Naopak lidé na sprostá slova reagují vesměs pozitivně.

Peníze a štěstí, jdou dohromady?

ODHALENO: Vědci zjistili, že si štěstí za peníze KOUPÍŠ! V čem je ale háček?

Vlk z Wall Street (2013)

ODHALENO: Modroocí lidé jsou víc sexy, potvrdili vědci! V čem všem jsou oproti ostatním lepší?

reklama