Virály

19. února 2018 14:43

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Vědci zjistili, že si štěstí za peníze KOUPÍŠ! V čem je ale háček?

My to věděli, že si to štěstí přece jen lze koupit!

Ten, kdo jako první přišel s frází: „Za peníze si štěstí nekoupíš,“ očividně neměl vůbec ponětí, o čem mluvil. Nová studie totiž odhalila, že přesně to je možné – alespoň do jisté míry.

via GIPHY

Vědci z Purdue University se dotázali 1,7 milionu lidí ze 164 zemí světa skrz Gallup World Poll a podle výsledků ankety změřili jejich emocionální zdraví, každodenní pocity a celkovou spokojenost se životem. Nepřekvapivě pak zjistily, že se výsledky výrazně liší podle toho, z jakých koutů světa lidé pocházejí.

Zatímco v Severní Americe jsou nejspokojenější ti, kteří si vydělávají v přepočtu 2 miliony korun ročně, ve východní Asii, Evropě, Austrálii a na Novém Zélandu je takový ideální plat 1 milion korun. Nejobtížnější cestu ke štěstí pak mají lidé na severu Afriky a na Blízkém východě, kteří ke spokojenosti potřebují minimálně 2,5 milion korun ročně. Jinými slovy, pokud nejste bratranec nějakého šejka, ale místo toho pasete velbloudy někde na kraji Dubaje, vaše vyhlídky na šťastný život jsou dost mizivé.


Přečtěte si také