Řeč těla - akné
Autor: iStock Řeč těla - akné

ODHALENO: Každý pátý člověk s akné zažil kopačky kvůli ošklivým zánětům. Vážně se lidé rozcházejí i kvůli tomuhle?!

Publikováno: 11.03.2019
Nepříjemné pupínky nenávidí snad úplně všichni. Jedno, jestli jde kluka nebo holku. Bohužel má velké následky také na mezilidské vztahy.

reklama

Akné je nemocí kůže, která ale bohužel nepostihuje jenom fyzickou stránku. Asi byste nečekali, že se s partnerem někdo rozejde kvůli pár pupínkům na obličeji. Jenže víc než polovina lidí s akné ale přiznalo, že kvůli viditelným pupínkům zažilo posměšné poznámky a další verbální útoky okolí. A to hlavně v období dospívání, kdy bývá akné nejsilnější.

Z průzkumu, který byl proveden na 2 299 lidech trpících vážnou formou akné, vyšlo najevo, že pětina z nich myslela i na sebevraždu. „Každý rok zaznamenáme případy sebevraždy kvůli akné. Lidé se také sebepoškozují,“ uvedl James Partridge z organizace Changing Faces v rozhovoru pro BBC. Možná se vám to zdá přitažené za vlasy.

Jenže stejný počet lidí, tedy pětina lidí s akné, dostala kopačky kvůli děsivým zánětům na kůži. Ty samozřejmě mohou být na pohled pořádně odpuzující. Jenže se s tím nedá nic dělat, akné je nemoc, která se léčí dlouhodobě. Lékaři bohužel berou akné na lehkou váhu.

Za otravnými pupínky nemusí být jen hormony. Možná se nemáte dost ráda.

Řeč těla: Jaké potíže nám odkrývá akné?

Jak se zbavit akné?

MANUÁL: Jak se zbavit AKNÉ jednou provždy? 6 zaručených tipů pro holky i kluky!

reklama