Virály

11. března 2019 13:52

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Každý pátý člověk s akné zažil kopačky kvůli ošklivým zánětům. Vážně se lidé rozcházejí i kvůli tomuhle?!

Nepříjemné pupínky nenávidí snad úplně všichni. Jedno, jestli jde kluka nebo holku. Bohužel má velké následky také na mezilidské vztahy.

Akné je nemocí kůže, která ale bohužel nepostihuje jenom fyzickou stránku. Asi byste nečekali, že se s partnerem někdo rozejde kvůli pár pupínkům na obličeji. Jenže víc než polovina lidí s akné ale přiznalo, že kvůli viditelným pupínkům zažilo posměšné poznámky a další verbální útoky okolí. A to hlavně v období dospívání, kdy bývá akné nejsilnější.

Z průzkumu, který byl proveden na 2 299 lidech trpících vážnou formou akné, vyšlo najevo, že pětina z nich myslela i na sebevraždu. „Každý rok zaznamenáme případy sebevraždy kvůli akné. Lidé se také sebepoškozují,“ uvedl James Partridge z organizace Changing Faces v rozhovoru pro BBC. Možná se vám to zdá přitažené za vlasy.

Jenže stejný počet lidí, tedy pětina lidí s akné, dostala kopačky kvůli děsivým zánětům na kůži. Ty samozřejmě mohou být na pohled pořádně odpuzující. Jenže se s tím nedá nic dělat, akné je nemoc, která se léčí dlouhodobě. Lékaři bohužel berou akné na lehkou váhu.

Sdílejte článek
Štítky rozchod vztahy akné

Přečtěte si také