Virály

13. prosince 2022 09:18

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Kolikrát denně byste měli chodit na malou? Zpozornět by měly hlavně dámy!

Expertka na fyzioterapii prozradila, kolikrát denně je chození na malou ještě v normě.

Čůrání je tak rutinní a každodenní záležitost, že nad ní člověk ani nijak zvlášť nepřemýšlí. Je to prostě základní lidská potřeba, kterou vykonáme, jakmile ji pocítíme. Příliš časté chození na záchod, nebo naopak zbytečné zadržování moči však může vést ke zdravotním problém, které před nedávnem odhalila fyzioterapeutka Georgia na tiktokovém profilu. „Pokud chození na malou oddalujete nebo chodíte až nesmyslně často, může to vést k dysfunkci pánevního dna,“ varovala své fanoušky na sociální síti odbornice.

@bien.aus

How does your bladder stack up? #bladder #incontinence #pelvicfloor #pelvicfloortherapy

♬ Anti-Hero - Taylor Swift

Ideální podle expertky je, když si člověk odskočí na záchod jednou za dvě až tři hodiny. Kromě frekvence návštěvy toalety je však důležitá i doba, kterou při vykonávání potřeby strávíte. „Od otevření močového měchýře po jeho vyprázdnění by mělo uplynout osm až deset sekund, dokud se nebudete cítit prázdní,“ vysvětlila Georgia s tím, že je důležité sledovat i správný a nepřerušovaný tok.

Jakmile si tedy všimnete něčeho „abnormálního“ na toaletě, možná byste se měli raději obránit na odborníky, jako je fyzioterapeutka pánevního dna Georgia. Symptomy dysfunkce pánevního dna totiž nejsou nic příjemného a jsou spojené například s bolestí kostrče i bederní páteře, či dokonce se sexuální dysfunkcí a neplodností.

Sdílejte článek

Přečtěte si také