Virály

20. května 2021 12:46

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Krutá studie o mileniálech. Slavné herní postavy znají víc než Hitlera

Nová studie ukázala ošklivou pravdu o mileniálech.

A zase ti mileniálové. Snad žádná jiná generace to v posledních letech neschytává tolik, jako právě generace mileniálů narozených někdy v průběhu osmdesátých až do konce devadesátých let. A co že provedli tentokrát? V podstatě jen to, co jsme nejspíš všichni tak nějak tušili, totiž že mají zásadní nedostatky v historických a politických znalostech.

Nová studie odhalila, že mileniálové rozeznají spíše slavné herní postavy jako Maria či Pikachu než politické osobnosti jako Hitler nebo Putin. Procentuálně je to o nějakých 16 % na stranu kreslených postaviček.

Ano, do velké míry za to může fakt, že se mileniálové narodili v době, kdy herní odvětví zažívalo největší boom – osmdesátkové a devadesátkové hry patří dnes mezi naprosté klasiky a spousta věcí z těch ér jsou dnes kulty. Jak ale studie prováděná na vzorku zhruba 600 milionů mladých Američanů ukázala, mladí lidé sice budou vědět, kdo je Billie Eilish nebo jaké postavy se objevily v pátém dílu Grand Theft Auto, už si ale nejsou tak jistí, které zemi vládne Kim Čong-Un, kdo je Angela Merkel nebo hůř – kdo to vlastně byl Adolf Hitler. Koneckonců grafiky v následujícím odkazu hovoří za vše.

Zdroj


Přečtěte si také