Virály

9. června 2020 17:40

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Laskaví a milí lidé jsou často nejchytřejší ze všech, tvrdí experti. Co dokážou navíc?

Mezi laskavostí a vysokou inteligencí existuje podle odborníků silné propojení.

Být empatický a umět si představit být v pozici někoho jiného, porozumět mu a vycítit jeho potřeby, tak přesně tohle většinou umí lidé, kteří jsou inteligentní. Díky tomu se pak k ostatním chovají o něco lépe než jiní – snaží se je pochopit, být k nim milí a laskaví. Navíc existují zcela jasné důkazy, že laskavější lidí mají zdravější mozky.

Podle výzkumu provedeného slavným neurovědcem Richardem Davidsonem právě laskavost činí mozek zdravějším a učí děti a dospívající, aby byli milejší. Laskavost může zvyšovat jejich akademické výkony a má vliv na jejich emocionální pohodu. Bylo zaznamenáno, že emoční inteligence má větší význam než inteligence jako taková. Milí lidé dobře rozumí emocím, a díky tomu se dokážou snadno spojit s ostatními a se sebou samými.

Další pozitivní věcí je to, že dovedou přemýšlet o svých činech a důsledcích, jaké z toho budou plynout. Poslouchat ostatní a chtít spolupracovat je něco, co lidé s vysokou emoční inteligencí dělají. Milí lidé jsou navíc lepší v rozhodování, protože jsou schopni předvídat emoce a chování ostatních lidí.

Milí lidé také dělají svět lepším místem. Je hezké, když někdo dokáže pomáhat druhým, aniž by za to chtěl cokoli zpět. Pravděpodobně je jednodušší starat se jen o sebe, nicméně být laskavý není slabost. Je to něco, co náš svět dnes zoufale potřebuje...

Sdílejte článek

Přečtěte si také