návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Letní vedra dělají z lidí vzteklouny, potvrdili vědci! Proč nás horko tolik štve?

Je vám horko a jste naštvaní? Podle vědců to není náhoda!
Vydáno: 09.07.2019
Vedra dělají z lidí vzteklouny 1
Autor: istock.com Vedra dělají z lidí vzteklouny 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Výzkumníci Liuba Y. Belkin a Maryam Kouchaki teď přišli se zajímavou studií. Zkoumali totiž emoce a chování lidí vystavených nadměrnému horku. Jinými slovy se snažili zjistit, jestli existuje nějaká specifická věc, či chování, ke kterému se lidé schylují, když je léto a jim je horko. A světe div se, existuje!

Ukázalo se, že lidi jsou totiž v horku pěkní vzteklouni. První experiment pořádaný na lidech, kteří pracují v nákupních centrech, tak třeba ukázal, že v letních vedrech je o 59 % menší šance, že zaměstnanci nabídnou zákazníkům pomoc, asistenci, nebo radu.

Další experiment pak rozdělil studenty do dvou místností, jedné klimatizované, a druhé, ve které bylo zhruba 27 °C. Následně dali oběma skupinám kvíz se sto otázkami a řekli jim, že je to pro dobrou věc. Studenti v klimatizované místnosti odpověděli zhruba na 35 otázek, zatímco ti, co se potili, zvládli jen 6. Závěr je, že vedra berou lidem potřebnou schopnost vnímat emoce, nebo efektivně vycházet s ostatními.

Záchod

ODHALENO: Většina lidí jde po návratu z práce na velkou, tvrdí studie. Jaký speciální důvod to má?

Selfie

ODHALENO: Focení selfíček je třikrát nebezpečnější než útok žraloka, tvrdí studie. Kolik při nich zemře lidí?

Článek je zařazen v: vedra , léto , vzeklouni , vzteklouni , lidé , nová studie , vědci