Virály

12. ledna 2018 17:28

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Lidé, kteří jedí maso, mají více sexu než vegetariáni. Jak je to možné?

Že by se maso stalo novým afrodiziakem?

Zdá se, že vegetariánství a veganství se stávají jedním z největších trendů současnosti. Stále více lidí se přiklání ke stravě, která vylučuje živočišné složky. Jejich motivace je různá – od zdravotního hlediska přes etické důvody po ochranu životního prostředí. Samozřejmě je to volba každého z nás a není na tom rozhodně nic špatného. Ukázalo se ale, že nejíst maso má kromě jiného jednu obrovskou nevýhodu, která by pro mnoho z vás mohla být dost významná. Průzkumy totiž naznačují, že masožravci mají více sexu.

Výzkum, jehož se zúčastnilo 2 000 respondentů, odhalil, že 42 % lidí, kteří jedí maso alespoň jednou denně mají sex jedenkrát týdně a více. Naproti tomu u vegetariánů a lidí, kteří se masu snaží vyhýbat (dají si jej maximálně jednou za dva týdny), bylo těch, kteří souloží minimálně jednou týdně, znatelně méně, pouhých 16 % dotazovaných. Je však nutné dodat, že průzkum provedla společnost, která je distributorem masa a masných výrobkům. Je tedy možné, že výsledky mohou být mírně zkresleny výběrem respondentů. Přesto předpokládáme, že pokud jste náruživý konzument masa, dost se vám ulevilo.

Bohužel máme hlavně pro pány taky jednu špatnou zprávu. Jiné studie totiž zjistily, že pacienti se srdečními chorobami spojenými s vysokým obsahem nasycených tuků a nadměrnou konzumací masa často trpí poruchami erekce. Což se se sexem vylučuje. Vědci tedy navrhují nejlepší řešení: nemusíte přestat jíst maso úplně, stačí jeho spotřebu omezit a zahrnout do svého jídelníčku více zdrojů rostlinných bílkovin. Pak už jen stačí najít si partnera či partnerku a můžete si užívat sexu, jak je vám libo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také