návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

ODHALENO: Lidé, kteří jsou neatraktivní prý vydělávají více peněz. Proč tomu tak je?

Kdo by netoužil po tom být krásný a zajímavý pro své okolí. Má to spoustu výhod, ale co když přináší výhody i to, když je někdo méně atraktivní? Nová studie totiž dokazuje, že lidé, kteří nejsou až tak přitažlivý vydělávají více peněz.
Vydáno: 19.03.2020
Peníze
Autor: istock.com Peníze

Vědci, kteří prováděli studii, sledovali 20,745 šestnáctiletých Američanů, dokud neoslavili svých 29 let. Chtěli zjistili, jak velké budou jejich příjmy a zda jejich atraktivita ovlivňuje jejich výdělky. Výsledky byly velmi překvapivé, protože se ukázalo, že velmi nepřitažliví lidé vždy vydělali mnohem více peněz, než nepřitažliví a někdy i více než dobře vypadající lidé.

Je těžké vysvětlit, proč tomu tak je, ale jedním z důvodů může být očekávání. Od krásných lidí se totiž očekává, že budou splňovat mnohem vyšší nároky a v momentě, kdy je nesplní, mohou být nějakým způsobem penalizovaní. Naopak u lidí s nižší atraktivitou jsou nároky kladeny mnohem menší, a tudíž je překvapení z dobře odvedené práce vyšší.

Jedním z důvodů, proč by mohla být tato studie přesnější, než jiné je to, že jiné studie jednoduše shrnují velmi neatraktivní a neatraktivní lidi do jedné kategorie. Dalším důvodem je i to, že předchozí výzkumy nezohledňovaly faktory zdraví, inteligence a osobnosti. Ukázalo se, že krásní lidé pravděpodobně vydělávají více peněz než ne tak přitažlivý lidé, ale pouze za předpokladu, že všichni sdílejí podobnou úroveň intelektu, zdraví a charismatu.

Bude Cody jen dalším zpěvaččiným flirtem?

Miley Cyrus má po rozchodu s manželem a románku s holkou novou lásku. Jak dlouho jí vztah se sexy krasavcem vydrží?

sex

ODHALENO: Při sexu s krasavci ženy častěji nechtějí použít kondom, tvrdí studie! Jak jsou na tom naopak atraktivní holky?

Článek je zařazen v: peníze , nová studie , američtí vědci , vědci , atraktivní lidé

reklama