Virály

19. března 2020 12:49

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Lidé, kteří jsou neatraktivní prý vydělávají více peněz. Proč tomu tak je?

Kdo by netoužil po tom být krásný a zajímavý pro své okolí. Má to spoustu výhod, ale co když přináší výhody i to, když je někdo méně atraktivní? Nová studie totiž dokazuje, že lidé, kteří nejsou až tak přitažlivý vydělávají více peněz.

Vědci, kteří prováděli studii, sledovali 20,745 šestnáctiletých Američanů, dokud neoslavili svých 29 let. Chtěli zjistili, jak velké budou jejich příjmy a zda jejich atraktivita ovlivňuje jejich výdělky. Výsledky byly velmi překvapivé, protože se ukázalo, že velmi nepřitažliví lidé vždy vydělali mnohem více peněz, než nepřitažliví a někdy i více než dobře vypadající lidé.

Je těžké vysvětlit, proč tomu tak je, ale jedním z důvodů může být očekávání. Od krásných lidí se totiž očekává, že budou splňovat mnohem vyšší nároky a v momentě, kdy je nesplní, mohou být nějakým způsobem penalizovaní. Naopak u lidí s nižší atraktivitou jsou nároky kladeny mnohem menší, a tudíž je překvapení z dobře odvedené práce vyšší.

Jedním z důvodů, proč by mohla být tato studie přesnější, než jiné je to, že jiné studie jednoduše shrnují velmi neatraktivní a neatraktivní lidi do jedné kategorie. Dalším důvodem je i to, že předchozí výzkumy nezohledňovaly faktory zdraví, inteligence a osobnosti. Ukázalo se, že krásní lidé pravděpodobně vydělávají více peněz než ne tak přitažlivý lidé, ale pouze za předpokladu, že všichni sdílejí podobnou úroveň intelektu, zdraví a charismatu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také