Virály

13. listopadu 2020 13:21

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Lidé, kteří se připravují na Vánoce dříve, jsou podle vědců šťastnější. Čím to je?

Supermarkety i reklamy v médiích jsou plné vánoční tématiky už začátkem listopadu. Většině lidí to leze pěkně na nervy, ale vědci potvrdili zajímavou teorii. Pokud se začnete připravovat na Vánoce už teď, budete mnohem šťastnější!

Pro lidi, kteří jsou milovníci Vánoc je zimní období tím nejkouzelnějším časem z celého roku. Zatímco mnoho lidí dodržuje tradiční zdobení svých domovů až začátkem prvního adventu, pro některé začíná vánoční čas prvního listopadového dne. A dělají dobře!

Podle experta na psychoanalytiku Steva McKneowna jsou lidé, kteří začnou s přípravami na Vánoce dříve, mnohem šťastnější než ti, kteří trpělivě vyčkávají až do prosince. Vánoční atmosféra totiž lidem pomáhá zmírnit stres a úzkost a jsou daleko přátelštější a milejší. Taktéž v sobě lépe dokážou objevit vnitřní dítě, což jim dodává klid a pohodu na duši.

Dřívější příprava na Vánoce má ještě tu výhodu, že předejdete stresu z toho, abyste všechno řádně stihli. V prosinci už tak můžete jen nasávat vánoční atmosféru a trávit čas s rodinou u zapáleného krbu, protože máte hotovo.


Přečtěte si také