Virály

30. prosince 2018 16:50

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Lidé, kteří se rozčilují, jsou šťastnější. Neuvěříte, čím to je

Relaxovat, z ničeho si nedělat těžkou hlavu, to nás udělá šťastnější. Tohle často slyšíme na sociálních sítích nebo v televizi. Ale je to pravda?

Štěstí je něco, co se dá dokonce i změřit. Podle takového indexu štěstí je třeba nejšťastnějším státem tohoto roku Finsko. Hned v závěsu za ním země jako Norsko, Švýcarsko a Švédsko. Ale je spokojenost opravdu to nejlepší, co si můžeme přát? Zkušenosti ukazují, že abychom dosáhli svých cílů, musíte na sobě tvrdě makat. A mít také svou zlou stránku.

Podle BBC platí, že čím víc se rozčilujete, tím lepší vyjednávač jste, děláte lepší rozhodnutí a také máte menší riziko srdečního infarktu. Navíc ti největší cholerici mají prý nejstabilnější manželství a dá se očekávat, že vydělají víc. Podle studie pak naopak ti, kteří jsou víc pozitivní a sluníčkoví, mívají více sklony k alkoholismu, užívání drog nebo přejídání se.

To samozřejmě neznamená, že odteď byste měli být na lidi hnusní a rozčilovat se. Správná dávka zlosti se dá ale přetvořit na elán a opravdové zapálení pro věc.


Přečtěte si také