Virály

27. února 2019 13:58

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Lidé, kteří si pořídí děti, jsou šťastnější, ukázala studie. Ale platí to jen když mají hodně peněz

Napadlo vás někdy, proč vůbec manželé chtějí mít děti? Každá matka by vám na to odpověděla, že být rodičem je krásné a naplňující. Ale dost možná by odpověděla jinak, kdyby neměla na dítě dost peněz.

Děti nás dělají šťastnější, platí to ale pouze v případě, že jsou rodiče bohatí a mohou si dovolit je zabezpečit, říká nejnovější studie univerzity v Dartmouthu. Když ale rodiče pro své potomky dost peněz nemají, už tak šťastní nejsou. Až 40 procent Američanů totiž bojuje už jen s placením bydlení a jídla.

I přesto ze studie vyplynulo, že ženy ve skutečnosti začínají mít opět víc dětí. Jen čekají s potomky na pozdější dobu v životě. Nový průzkum evropských rodin navíc ukázal, že děti mají neutrální až negativní dopad na rodiče v případě, že na ně nemají. Když už jsou ale páry zajištěny, jejich děti je činí šťastnější.

Rozhodující je pak ještě to, zda se děti chovají vzorně a bezproblémově a nebo zda jsou s nimi jen samé starosti. Pocity štěstí jim nepřinášejí ani v případě, kdy jsou sami, rozvedení nebo ovdovělí. Nejvíc neštěstí pak přinášejí nevlastní děti a teenageři, vyplývá ze studie.

Sdílejte článek
Štítky děti vztahy rodiče miminka

Přečtěte si také