návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Lidé, kteří si pořídí děti, jsou šťastnější, ukázala studie. Ale platí to jen když mají hodně peněz

Napadlo vás někdy, proč vůbec manželé chtějí mít děti? Každá matka by vám na to odpověděla, že být rodičem je krásné a naplňující. Ale dost možná by odpověděla jinak, kdyby neměla na dítě dost peněz.
Vydáno: 27.02.2019
Rodina
Autor: istockphoto.com Rodina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Děti nás dělají šťastnější, platí to ale pouze v případě, že jsou rodiče bohatí a mohou si dovolit je zabezpečit, říká nejnovější studie univerzity v Dartmouthu. Když ale rodiče pro své potomky dost peněz nemají, už tak šťastní nejsou. Až 40 procent Američanů totiž bojuje už jen s placením bydlení a jídla.

I přesto ze studie vyplynulo, že ženy ve skutečnosti začínají mít opět víc dětí. Jen čekají s potomky na pozdější dobu v životě. Nový průzkum evropských rodin navíc ukázal, že děti mají neutrální až negativní dopad na rodiče v případě, že na ně nemají. Když už jsou ale páry zajištěny, jejich děti je činí šťastnější.

Rozhodující je pak ještě to, zda se děti chovají vzorně a bezproblémově a nebo zda jsou s nimi jen samé starosti. Pocity štěstí jim nepřinášejí ani v případě, kdy jsou sami, rozvedení nebo ovdovělí. Nejvíc neštěstí pak přinášejí nevlastní děti a teenageři, vyplývá ze studie.

Manželky stresují manželé víc než děti 1

ODHALENO: 46 % žen přiznalo, že je manželé stresují dvakrát víc než děti! Co jim vadí nejvíc?

Nejčastější chyby rodičů 9

ODHALENO: Tohle je 8 nejčastějších chyb, které dělají rodiče při výchově dětí. Jak dalece je to může ovlivnit v dospělosti?

Článek je zařazen v: děti , miminko , vztahy , rodiče