ODHALENO: Lidé narození v září jsou chytřejší, tvrdí vědci. Proč jsou ostatní o tolik hloupější?

Moc dobrá zpráva pro zářijové rodáky!

Lidé narození v září jsou chytřejší a je u nich menší pravděpodobnost, že se dostanou do vězení. Alespoň to tvrdí nová studie. Zjištění, která zveřejnil Národní úřad pro ekonomický výzkum z Canbridge, naznačují, že být jedním ze starších žáků v ročníku je pro děti ve třídě výhodou. Vědci zkoumali kognitivní vývoj více než 1,2 milionu žáků veřejných škol ve věku do 15 let na Floridě. Aby dospěli k relevantním závěrům, zvolila děti, které se narodily v různých měsících. Ukázalo se, že ty narozené v září (nejstarší) měly lepší známky než ty narozené v srpnu (nejmladší).

Výzkumníci taky zjistili, že se dosažené skóre zářijových dětí stále zlepšovalo a zvyšovala se jim tak pravděpodobnost, že se dostanou na univerzitu. Studie se také zabývala dalšími socioekonomickými faktory, které by mohly přispět k úspěchu dítěte ve škole, jako třeba vzdělání rodičů, etnická příslušnost nebo blahobyt.

Kromě toho se zdá, že lidé narození v září se spíše vyhnou vězení. Při analýze údajů z dětských vazebních center na Floridě objevili výzkumníci, že u těch žáků, kteří byli nejstarší v ročníku, byla menší pravděpodobnost, že budou zadrženi za mladistvé zločiny. No, co říci závěrem, vy, kteří jste se narodili v září, jste opravdu šťastní lidé.

Sdílejte článek
Štítky inteligence narození září

Přečtěte si také