návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Lidé nejsou dospělí, dokud jim není 30, tvrdí vědci. Proč nám to trvá tak dlouho?

Když o někom řekneme, že je dospělý, znamená to, že dosáhl hranice 18 let. Podle vědců je ale hranice pro dospělost velmi individuální a průměrně dospíváme až kolem třiceti.
Vydáno: 20.03.2019
Lidi
Autor: istockphoto.com Lidi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nic jako dospělost po osmnáctých narozeninách podle britských vědců neexistuje. Dospělí jsme prý až úderem třicátých narozenin, do té doby ještě máme „nárok“ dělat hlouposti. Experti upozornili, že změny v mozku se dějí po řadu let a podle nejnovějších výzkumů mohou mít tyto změny velký vliv na chování mladých lidí. „Definice, která říká, kdy končí dětství a kdy začíná dospělost, vypadá absurdně,“ vysvětlil profesor Peter Jones, neurolog na univerzitě v Cambridge.

Jde totiž o dlouhodobý proces, který se odehrává během tří desetiletí. „Vzdělávací systém, zdravotnický systém nebo právní systém potřebuje definice, protože jsou pro tyto systémy vhodné,“ dodal. Zkušený soudce ale pozná rozdíl mezi 19letým viníkem a mezi zločincem, který provede krutý čin ve svých 30 letech. V druhém případě už člověk může být o dost vědomější toho, co dělá, nelze tedy hranici pevně umístit na 18 let. Mozek je navíc individuální a u každého se může vyvíjet jinak. A proto jsou mezi námi i jedinci, kteří se nechovají dospěle třeba ani v pětatřiceti.

Proč lidé tíhnou k nevěře? 2

ODHALENO: Tohle je důvod, proč chcete podvádět partnera, i když jste spolu šťastní. Proč lidem vztahy nestačí?

Nejčastější chyby rodičů 9

ODHALENO: Tohle je 8 nejčastějších chyb, které dělají rodiče při výchově dětí. Jak dalece je to může ovlivnit v dospělosti?

Článek je zařazen v: vztahy , dospělost