Jaký vliv má marihuana na sex?
Autor: iStock Jaký vliv má marihuana na sex?

ODHALENO: Marihuana zpříjemňuje orgasmus, zjistili vědci. Jaké výhody ještě v sexu přináší?

TF. Publikováno: 26.01.2023
Užívání marihuany před sexem zintenzivňuje orgasmus, plyne ze studie.

reklama

Vliv rekreačních i tvrdých drog na lidský mozek byl pro vědce odjakživa zajímavým podnětem ke studování a výzkumu. Není tedy až tak velkým překvapením, že se tímto tématem začali zabývat výzkumníci z Univerzity Severní a Jižní Karolíny. Zaměřili se však na spojení orgasmu a marihuany, především potom na to, jaký vliv má rekreační droga na kvalitu sexu.

Výzkumu se zúčastnilo celkem 811 účastníků od 18 do 85 let, přičemž více než polovina dotazovaných přiznala, že marihuanu užívá dennodenně a 59 procent ji před sexem konzumuje úmyslně. „Celkově výsledky ukázaly, že jak muži, tak ženy vnímají, že užívání konopí zvyšuje jejich sexuální funkce a uspokojení, zejména zvyšuje touhu a intenzitu orgasmu,“ uvedl hlavní výzkumný tým.

Z výsledků studie poté vyplývá, že více než 70 procent zúčastněných přiznalo po konzumaci trávy zvýšenou intenzitu orgasmu a zesílení chuťových i hmatových vjemů. Ještě větší překvapení však bylo, že téměř polovina žen díky marihuaně byla schopna dosáhnout mnohonásobného orgasmu. „Tato studie rozšířila omezenou literaturu týkající se vlivu konopí na sexuální funkce a spokojenost,“ pochvalovali si výsledky odborníci.

Kouření marihuany dělá z lidí laskavější stvoření.

ODHALENO: Tohle dělá z lidí kouření marihuany. Vážně našli vědci samá pozitiva?

reklama