Virály

5. října 2022 09:15

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Pilulka pro lenochy? Vědci jsou o krok blíž k léku, který nahradí cvičení!

Dobrá zpráva pro všechny, kteří nesnášejí cvičení.

Pohyb je nesmírně důležitou a pro mnohé i nedílnou součástí života. Ne všichni jsou však příznivcem sportů a najdou se i tací, kteří se posilovnám a veškerým aktivitám vyhýbají obloukem. Pokud k nim patříte i vy, ale zároveň nechcete při pohledu do zrcadla pokaždé propuknout v pláč, máme pro vás dobrou zprávu.

Skupina chytrých vědátorů z prestižního amerického Massachusettského technologického institutu (MIT) se domnívá, že se jim podařilo rozluštit genetický kód, který přiměje buňky v těle fungovat tak, jako by lidské tělo sportovalo. Jinými slovy vědci hledají způsob, jak oklamat organismus, aby si myslel, že člověk sportuje, aniž by musel vstát z pohovky. Není to geniální?

„Je nesmírně důležité porozumět molekulárním mechanismům, které jsou hnací silou prospěšných účinků cvičení a škodlivých účinků diet,“ nechal se slyšet hlavní autor výzkumného článku Manolis Kellis. Jedinou špatnou zprávou je, že vývoj takového léku může trvat i roky, a tak budeme muset, my lenoši, ještě chvíli počkat.

Sdílejte článek
Štítky cvičení lenost vědecký výzkum zdraví zdravý životní styl

Přečtěte si také