návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

ODHALENO: Pití alkoholu pomáhá domluvit se v cizím jazyce. Jak je to možné?

Říká se, že víno rozvazuje jazyk. Víte ale, že to platí po veškerý alkohol? Komunikovat by se vám mělo mnohem lépe i v jazyce, který ještě plně neovládáte.
Vydáno: 10.07.2019
Pivo přituknutí
Autor: iStock Pivo přituknutí

Vypít malé množství alkoholu pomáhá lidem, kteří ovládají dva a víc jazyků, aby se rozmluvili a zlepšili svoje komunikační dovednosti. Nově je to potvrzeno experimentem, který provedli vědci z univerzity King’s College v Londýně, z Maastrichtské univerzity v Nizozemsku a Liverpoolské univerzity v Londýně. Přišli na to, že malé množství alkoholu může jazyk doopravdy rozvázat. Experiment byl provedený na 50 studentech, jejichž mateřským jazykem byla němčina. Jazyk, který se učili, byla nizozemština.

Respondenty rozdělili do dvou skupin, přičemž jedné podali malé množství alkoholu o 5 procentech a podali druhé nealko nápoj. V rámci experimentu pak každý student musel zkusit vést konverzaci s Holanďanem. Ukázalo se, že komunikovat v nizozemštině bylo pro všechny studenty výrazně lehčí, když požili malé množství alkoholu. Tolik se nestyděli a byli výřečnější. Je nutno dodat, že při vypití velkého množství jsou účinky naprosto opačné – komunikace bude váznout, jazyk se zamotá. Proto je důležité, kolik toho vypijete.

Prostituce ilustrace

Češi patří k nejvíce neřestným národům Evropské unie. Za prostituci, drogy, alkohol a tabák utrácejí jako málokdo jiný

Raději kávu nebo čaj?

Káva, nebo pivo? Ve výběru nehraje roli chuť, ale účinek, tvrdí studie

Článek je zařazen v: alkohol , alkohol rozvazuje jazyk , víno , alkohol pomáhá domluvit se

reklama