Proč byste neměli před spaním koukat do mobilu? 1
Autor: istock.com Proč byste neměli před spaním koukat do mobilu? 1

ODHALENO: Pokud koukáte před spaním do mobilu, tak ztloustnete! Stojí za tím tenhle nečekaný důvod

MilanR. Publikováno: 23.11.2020
Můžete si cvičit, jak chcete, pokud ale před spaním civíte na mobilu na Instagram, makáte na sobě marně. Proč tomu tak je?

reklama

O tom, že mobilní signál není dobrý pro naše zdraví, se napsalo už hodně studií a textů. Věděli jste ale, že mobily mohou stát také za obezitou? Pokud jste zvyklí chatovat si, projíždět Instagram nebo fotit selfíčka těsně před spaním, zaděláváte si na špekatou budoucnost. Vědci z Belgie totiž zjistili, že kvůli světlu, které vydává displej, váš mozek nepobere, že chcete spát, a nevypustí hormon melatonin. Ten nám pomáhá usnout, a pokud ho mozek neprodukuje, můžete se v posteli ještě převalovat hodně dlouhou dobu.

V Belgii zkoumali 850 dospělých lidí a kromě zmiňované nespavosti dospěli i k závěru, že telefony mohou zapříčinit také obezitu. Jak to dělají? Jednoduše. Pokud se pořádně nevyspíte (a většina z nás potřebuje minimálně 7 hodin spánku), rozhodíte si hladinu inzulinu v těle. To ovlivní váš metabolismus a kila začnou přibývat. A kdybychom se měli naposledy podívat do telefonu? Lékaři doporučují odložit mobil alespoň hodinu před spaním, abyste zabránili nespavosti a následnému tloustnutí.

The Rock

ODHALENO: Plešatí muži jsou inteligentnější a úspěšnější, tvrdí studie. Proč tomu tak je?

Sexy černá barva

ODHALENO: Lidé, kteří nosí černou barvu, vypadají inteligentněji a více sexy, tvrdí experti. Proč tomu tak je?

reklama