Virály

23. listopadu 2020 15:03

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Pokud koukáte před spaním do mobilu, tak ztloustnete! Stojí za tím tenhle nečekaný důvod

Můžete si cvičit, jak chcete, pokud ale před spaním civíte na mobilu na Instagram, makáte na sobě marně. Proč tomu tak je?

O tom, že mobilní signál není dobrý pro naše zdraví, se napsalo už hodně studií a textů. Věděli jste ale, že mobily mohou stát také za obezitou? Pokud jste zvyklí chatovat si, projíždět Instagram nebo fotit selfíčka těsně před spaním, zaděláváte si na špekatou budoucnost. Vědci z Belgie totiž zjistili, že kvůli světlu, které vydává displej, váš mozek nepobere, že chcete spát, a nevypustí hormon melatonin. Ten nám pomáhá usnout, a pokud ho mozek neprodukuje, můžete se v posteli ještě převalovat hodně dlouhou dobu.

V Belgii zkoumali 850 dospělých lidí a kromě zmiňované nespavosti dospěli i k závěru, že telefony mohou zapříčinit také obezitu. Jak to dělají? Jednoduše. Pokud se pořádně nevyspíte (a většina z nás potřebuje minimálně 7 hodin spánku), rozhodíte si hladinu inzulinu v těle. To ovlivní váš metabolismus a kila začnou přibývat. A kdybychom se měli naposledy podívat do telefonu? Lékaři doporučují odložit mobil alespoň hodinu před spaním, abyste zabránili nespavosti a následnému tloustnutí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také